Hokej

 • Rosjanie triumfują. 'Zwycięstwo zdrowego rozsądku'. Polacy się nie sprzeciwili

  Rosjanie triumfują. "Zwycięstwo zdrowego rozsądku". Polacy się nie sprzeciwili

  Zawieszone obecnie reprezentacje Rosji i Białorusi po odwieszeniu wrócą do najwyższej dywizji mistrzostw świata w hokeju na lodzie - zadecydowała światowa federacja IIHF. Tylko pięć krajów głosowało przeciwko takiemu rozwiązaniu, wśród nich nie ma Polski. "To zwycięstwo zdrowego rozsądku" - triumfują Rosjanie.

 • Przeniósł się z USA do Rosji. Niczego nie rozumie. Teraz każą mu uciekać

  Przeniósł się z USA do Rosji. Niczego nie rozumie. Teraz każą mu uciekać

  Aleksandr Chmielewski, który ma ukraińskie korzenie, ale wychował się w Stanach Zjednoczonych, wybrał kilka tygodni temu grę w rosyjskiej lidze hokejowej KHL. - Nie rozumiem polityki - tłumaczył dziennikarzom. Nie wiadomo jednak, jak długo zostanie w kraju, który napadł na Ukrainę. A to dlatego, że ambasada USA apeluje do swoich rodaków, aby opuścili natychmiast Rosję. "Póki jeszcze działa kilka lotów komercyjnych" - czytamy w oświadczeniu.

 • Przeniósł się z USA do Rosji. Wskazał, czego mu brakuje. Wymienił dwie rzeczy

  Przeniósł się z USA do Rosji. Wskazał, czego mu brakuje. Wymienił dwie rzeczy

  Aleksandr Chmielewski to hokeista, który wychował się w USA, ale ma korzenie ukraińskie. Jego rodzice wyemigrowali do Ameryki lata temu ze Związku Radzieckiego. Teraz Chmielewski przyjechał do Rosji, aby tu kontynuować swoją karierę. Wojna na Ukrainie? - Nie znam się na polityce - stwierdził. W rozmowie z rosyjskim serwisem dodał, że w Rosji brakuje mu Netflixa i... batonów proteinowych.

 • Może stracić fortunę. Problemy legendy. A wszystko przez gumę do żucia
 • Krążek zabił 14-latka. Kamera nagrała tragiczny moment [WIDEO]
 • Chmielewski idzie grać do Rosji. Jego wytłumaczenie? Kuriozalne

  Chmielewski idzie grać do Rosji. Jego wytłumaczenie? Kuriozalne

  Aleksandr Chmielewski opuścił San Jose Sharks i postanowił dołączyć do rosyjskiego Saławatu Jułajew Ufa. Napastnik ma ukraińskie korzenie, ale widać, że inwazja Rosji na ten kraj najwyraźniej nie robi mu większej różnicy. - Powiem wprost: nie znam się na polityce - stwierdził Chmielewski w rozmowie ze sport24.ru, bagatelizując fakt, że w Ukrainie z rąk Rosjan giną niewinni ludzie.

 • Spryskał rywala wodą i pożałował. 'Najgorszy ból w moim życiu. Nie śpię, mam koszmary'
 • Marzenie dziewczyn, za które grozi najwyższa kara. Walczą o przetrwanie i zeszły do podziemia

  Marzenie dziewczyn, za które grozi najwyższa kara. Walczą o przetrwanie i zeszły do podziemia

  Gdzieś w Kabulu leży płyta z betonu. Jest otoczona ceglaną ścianą i pomalowana na biało. Gdzieś w Afganistanie ukryte są kaski, ochraniacze, kije i łyżwy. Płyta z betonu była niegdyś lodowiskiem i miejscem, gdzie spotykały się przyszłe prawniczki, nauczycielki i obrończynie praw kobiet. Marzyły i snuły plany o lepszej przyszłości. Połączył je hokej. Rozdzielili talibowie i groźba śmierci.

 • Nie żyje Cho Min-ho. Bohater igrzysk olimpijskich miał zaledwie 35 lat
 • Kontrowersyjny hokeista w Unii Oświęcim? Jeden gest kosztował go 13 meczów kary