Grzegorz Łomacz

Grzegorz Łomacz

Grzegorz Łomacz urodził się 1 października 1987 roku w Ostrołęce. Zawodnik mierzy 187 cm wzrostu i gra na pozycji rozgrywającego. W roku 2009 otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski, z którą zdobył m.in. srebrny medal na Letniej Uniwersjadzie w roku 2013, a także brąz w rywalizacji o Puchar Świata.

Kariera drużynowa

Kariera juniorska Grzegorza Łomacza była bardzo udana. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w zespole Olimp Ostrołęka i grał tam do roku 2003. Później zdecydował się na przeniesienie do drużyny MOS Wola Warszawa. Wraz z tym klubem zdobył kilka bardzo prestiżowych trofeów. Były to tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski juniorów, w roku 2004 i 2005, a także 2 brązowe medale Mistrzostw Polski kadetów, które stołeczny zespół wywalczył w roku 2003 i 2004.

Po 3 latach spędzonych w zespole MOS Wola Warszawa, Grzegorz Łomacz w sezonie 2006/2007 został zawodnikiem innego stołecznego klubu - AZS Politechniki Warszawskiej. Siatkarz spędził tam 1 rok, po czym związał się z Jastrzębskim Węglem. Był to znakomity wybór, bowiem wraz z tym zespołem mógł święcić największe triumfy w swojej karierze. W roku 2008 zajął 2 miejsce w Pucharze Polski. W kolejnym sezonie zawodnik z Ostrołęki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz srebro w rywalizacji o Puchar Challenge. Z kolei w roku 2010 Grzegorz Łomacz mógł zapisać na swoim koncie 2 miejsce w końcowej klasyfikacji Polskiej Ligi Siatkówki, a także Puchar Polski. Ponadto drużyna Jastrzębskiego Węgla w roku 2011 uplasowała się na 4 miejscu w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Dobre występy zaowocowały pierwszym powołaniem do kadry A, reprezentacji Polski.

Po 4 bardzo owocnych latach w drużynie Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Łomacz w sezonie 2011/2012 został zawodnikiem Trefla Gdańsk i spędził tam 3 kolejne sezony. W roku 2014 siatkarz zdecydował się na podpisanie kontraktu z drużyną Cuprum Lubin.

Kariera reprezentacyjna

Grzegorz Łomacz zadebiutował w reprezentacji Polski w roku 2009. Warto jednak wspomnieć, że wcześniej, w roku 2005 na Mistrzostwach Europy kadetów wraz z drużyną narodową zdobył złoty medal. Biało-czerwoni okazali się wtedy lepsi od Francuzów i w finale pokonali swoich rywali 3:2.

Z kolei największy sukces zawodnika z Ostrołęki, odniesiony z kadrą A, to 2 miejsce na Letniej Uniwersjadzie, która odbyła się w rosyjskim Kazaniu. Wówczas od naszych siatkarzy lepsi okazali się tylko gospodarze imprezy. Grzegorz Łomacz ma również w swojej kolekcji brązowy medal Pucharu Świata, który został rozegrany w Japonii w roku 2015.

Inni zawodnicy:

Katarzyna Skowrońska-Dolata - Piotr Gruszka - Łukasz Żygadło - Agata Mróz-Olszewska - Berenika Tomsia

grzegorz łomacz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.