Grzegorz Grzyb

Na profesjonalnej scenie rajdowej Grzegorz Grzyb zadebiutował w 1997 roku. Długa kariera rzeszowskiego kierowcy zaowocowała wieloma tytułami mistrzowskimi i wicemistrzowskimi, które zostały wywalczone nie tylko w ramach krajowego czempionatu.

Początek kariery

Przygoda Grzegorza ze sportami motorowymi rozpoczęła się w 1994 roku, kiedy jako młody kierowca zaczął startować w Wyścigowym Pucharze Fiata Cinquecento. Rzeszowianin szybko jednak doszedł do wniosku, że od zamkniętego toru wyścigowego znacznie bardziej odpowiada mu specyfikacja rajdowych odcinków specjalnych.

W 1997 roku Grzegorz Grzyb wystartował w Rajdowym Pucharze Fiata Cinquecento Sporting. Na koniec sezonu kierowca został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. W markowym pucharze Fiata Grzegorz startował do roku 1999. W kolejnym sezonie rzeszowianin zasiadł za kierownicą Peugeota 106 Rally, zdobywając tytuł wicemistrzowski w klasie pucharowej.

Rozwój kariery

W roku 2002 kierowca został wpisany na listę startową Pucharu Peugeota i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jadąca modelem 206 XS załoga Grzyb / Wilk wywalczyła 2 miejsce w Pucharze Peugeot i 12 w klasyfikacji RSMP.

W roku 2003 i 2004 Grzegorz wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie S1600. Od 2005 roku rzeszowianin rozpoczął regularne starty w rundach klasyfikowanych w ramach Mistrzostw Słowacji. W tym samym roku Grzegorz wygrał rywalizację w klasie A6.

W roku 2006 polski kierowca zdołał wspiąć się na najwyższy stopień podium klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji. Ten wyczyn udało się powtórzyć w latach 2012-2014. W sezonie 2016 Grzegorz Grzyb wywalczył tytuł Rajdowego Mistrza Polski.

Inni polscy kierowcy rajdowi:

Maciej Wisławski - Michał Kościuszko - Jerzy Mazur - Łukasz Habaj - Wojciech Chuchała

Grzegorz Grzyb