Dudek, Kusznierewicz i Iwan zagrają razem w golfa

Bramkarz Jerzy Dudek, żeglarz Mateusz Kusznierewicz oraz piłkarz Tomasz Iwan wystąpią razem w turnieju golfowym Deutsche Bank Wrocław Open. Sportowcy skonfrontują swoje golfowe umiejętności z zawodowcami z całej Europy.

Deutsche Bank Wrocław Open europejskiej ligi EPD Tour odbędzie się pomiędzy 13-16 września i zgromadzi kilkadziesiąt zawodowych golfistów z całej Europy. W turnieju zagrają również Polacy. Do gry w turnieju głównym dzięki "dzikim kartom" dopuszczeni zostali najbardziej obiecujący polscy zawodnicy, w tym juniorzy stanowiący trzon kadry narodowej oraz wiodący polscy zawodowcy.

W największym golfowym wydarzeniu sezonu weźmie również udział grupa polskich gwiazd sportu. W towarzyskim Pro-Amie zakładającym wspólną rywalizację zawodowców z amatorami, który odbędzie się dzień przed rozpoczęciem rywalizacji zawodowców, wystąpią utytułowani polscy sportowcy, tacy jak Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz i Tomasz Iwan.

Cała trójka w golfie zakochała się już jakiś czas temu i odnosi w nim pierwsze sukcesy. Jerzy Dudek, który może pochwalić się handicapem ok. 6,8, był jednym z reprezentantów krakowskiego klubu w Klubowych Mistrzostwach Polski. - Golfa odkryłem w ważnym momencie swojego życia zawodowego. Myślę, że ujęło mnie w tym sporcie to, że byłem w nim sam. Wychodziłem w pole sam, nikt mi nie przeszkadzał, nikt mnie nie obserwował i to mi się strasznie w tym podobało, przyznaje Dudek.

Konkretne plany związane z golfem ma Mateusz Kusznierewicz, który po Igrzyskach w Londynie zapowiedział, że był to jego ostatni występ na olimpiadzie: - Jeszcze przed wyjazdem do Londynu mówiłem otwarcie, że będzie to mój ostatni start na igrzyskach. Ale nie zamierzam kończyć kariery sportowej. Będę dalej żeglować, ale na większych jachtach. O szczegółach mojego nowego projektu opowiem na początku przyszłego roku. Tymczasem będę miał więcej czasu na golf i to mnie cieszy.

Próbkę golfowych umiejętności cała trójka zaprezentuje już w połowie września. Turniej Deutsche Bank odbędzie się na mistrzowskim polu golfowym Toya G&CC położonym zaledwie kilka kilometrów od Wrocławia, będącym kolebką polskich gwiazd golfa i najbardziej prężnym golfowym ośrodkiem juniorskim w Polsce.

Więcej informacji o turnieju - na oficjalnej stronie ?