Golf. Citi Handlowy XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Zapraszmy na Citi Handlowy XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Citi Handlowy V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej 19-34, które odbędą się na położonym w pobliżu Trójmiasta polu Postołowo Golf Club w dniach 7-9 września 2012.

To turnieje pierwszej kategorii w DHL Global Forwarding Rankingu PZG, w którym weźmie udział prawie setka graczy. W zawodach wystartuje męska czołówka kraju, w tym reprezentanci kadry narodowej. O juniorskie mistrzostwo zawalczy m.in. aktualny mistrz kraju Mateusz Gradecki.

Turnieje rozgrywane będą równolegle, oba w formacie stroke play na 54 dołkach (3 rundy x 18 dołków):

- 7 września - I runda, - 8 września - II runda - 9 września - III runda (finałowa).

Lista uczestników oraz harmonogram startów dostępny na stronie gms.pzgolf.pl

Postołowo Golf Club

Pole golfowe w Postołowie położone jest wśród wyjątkowo pięknego krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego, 28 km na południe od Gdańska. Projektantem tego pola jest Jeremy Turner, utalentowany i doświadczony szwedzki architekt pól golfowych, który w swojej karierze stworzył ich blisko pięćdziesiąt. To 18-dołkowy obiekt klasy mistrzowskiej, który rozciąga się na obszarze ponad 100 hektarów. Przy polu działa klub sportowy Gdańsk Golf & Country Club.

Według niemieckiego Golf Magazin pole zostało sklasyfikowane w pierwszej 50-tce pól golfowych w Europie. Tylko z tej grupy wybierane są pola mające rangę międzynarodową, na terenie których rozgrywane są zawody golfowe światowej rangi. Wysoka pozycja Postołowa w czołówce europejskich pól golfowych pozwoliła na zorganizowanie na zlecenie Europejskiej Federacji Golfa XXIII Drużynowych Mistrzostw Europy U-21 w 2002 r. oraz Mistrzostw Europy Amatorów w 2007 r.

Wszystko o golfie znajdziesz na PZGolf.pl >>