Europejski golf we wrześniu w Polsce

Już po raz trzeci w tym sezonie polscy golfiści staną przed szansą wywalczenia awansu do jedynego międzynarodowego zawodowego turnieju w tym roku w Polsce - Deutsche Bank Wrocław Open.

Tym razem eliminacyjny cykl Deutsche Bank Pro-Am Tour, który na mapie golfowej Polski istnieje już od 9 lat, zawita do Warszawy na pole golfowe Lisia Polana. Trzeci po Wrocławiu i Częstochowie turniej tej serii odbędzie się 9 czerwca i wyłoni kolejne 8 osób, które we wrześniu (13-16) wezmą udział w 4-dniowym święcie golfa - Deutsche Bank Wrocław Open.

- Dzięki udziałowi w turniejach eliminacyjnych wszyscy golfiści z całej Polski mogą znaleźć się wśród tych szczęśliwców, którzy we wrześniu zagrają u boku utalentowanych zawodowców z całej Europy. O tym, jakiej klasy będzie to turniej może zaświadczyć główny ambasador serii EPD Tour - Niemiec Martin Kaymer - ten sam, który w zeszłym roku został numerem 1 światowego golfa, zastępując na tej pozycji samego Tigera Woodsa - mówi Alicja Strąpoć, dyrektor organizacyjny cyklu.

Sama liga EPD Tour nazywana jest wśród europejskich zawodowców "kuźnią talentów", gdyż spod jej skrzydeł wychodziło wielu utalentowanych graczy, którzy teraz święcą triumfy w największych zawodowych ligach świata. Po raz ostatni niemiecka seria gościła w Polsce 5 lat temu.

Podczas Deutsche Bank Wrocław Open amatorzy, którzy znajdą się wśród laureatów turniejów eliminacyjnych, wezmą udział w Pro-Amie poprzedzającym turniej tylko dla zawodowców. Formuła zakładająca wspólną towarzyską rywalizację profesjonalistów i amatorów to doskonała forma do skorzystania z doświadczenia zawodowców i podpatrzenia, jak grają w golfa jedni z najbardziej utalentowanych europejskich golfistów. Oprócz tego zwycięzcy eliminacji zawalczą także o osobną nagrodę - udział w światowym finale dla amatorów Deutsche Bank Invitational w Hamburgu.

Inną szansą na zakwalifikowanie się do Deutsche Bank Wrocław Open, tym razem do 3-dniowego turnieju zawodowego, są "dzikie karty", które przyznane zostaną najlepszym młodym polskim juniorom.

Po raz kolejny punkty zdobyte przez amatorów podczas rywalizacji w poszczególnych turniejach wliczają się do Rankingu Polskiego Związku Golfa.

Po Warszawie kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Choszcznie (21 lipca) i Trójmieście (11 sierpnia).

Wielki finał już we wrześniu.

Szczegóły na - www.wroclawopen.pl ?