Golf. Zakończył się największy polski PRO-AM w Turcji w ramach PGA Polska Pro Tour - Golfeveryday CUP

Zmagania golfistów w ramach jedynej zawodowej ligi golfa w Polsce - PGA Polska Pro Tour 2013 zostały zainaugurowane na wyjątkowym polu golfowym - Gloria New Course w Belek w Turcji przy hotelu Gloria Golf Resort*****. Do Turcji, specjalnie na tę okazję wyczarterowanym samolotem, wybrała się ponad 90-osobowa grupa golfistów.

To była godna inauguracja sezonu golfowego 2013! Gdy w Polsce za oknami siarczysty mróz, golf za granicą okazał się doskonałym remedium na pogodę "po Polsku". Teraz trzymamy kciuki za szybkie ocieplenie i kolejne turnieje cyklu PGA Polska Pro Tour już w kraju. A tymczasem gratulujemy zwycięzcom, a przede wszystkim królowi polowania - Peterowi Bronsonowi, dla którego jest to 4. zwycięstwo w 6 jak dotąd zorganizowanych turniejach pod szyldem PGA Polska Pro Tour.

Skuteczności zwycięstw na poziomie 66% nie powstydziłby się nikt! Peter Bronson stoczył pasjonujący bój z Maksem Sałudą - obydwaj przewodzili klasyfikacji po drugim dniu turniejowym z wynikiem +2. Peter zwyciężył po dogrywce i fantastycznym "birdie" na ostatnim dołku pokonał oponenta. Trzecie miejsce dla Jakuba Ossowskiego, który potwierdził doskonałą formę i aspirację do rywalizacji o pierwsze miejsce w kolejnych turniejach.

W rywalizacji amatorów w kategorii brutto swoje miejsca utrzymali prowadzący Włodzimierz Stańczak (1. i 59 stb) i Adrian Kaczała (2. i 56 stb). Przetasowanie nastąpiło na lokatach 3. i 4. Po doskonałej grze drugiego dnia zawodów na trzecie miejsce "wskoczył" Kazimierz Mendak (54 stb), spychając tym samym z podium Mariannę Duczmal (52 stb).

Spore emocje towarzyszyły rywalizacji amatorów netto. Bohaterem zawodów został Paweł Bazyly, który drugiego dnia z wynikiem 38 zanotował awans z 7. na 2. pozycję. Do pierwszego miejsca zabrakło 1 punktu. Ostatecznie zwyciężył świetnie grający Kazimierz Mendak. Trzeci na mecie zameldował się Włodzimierz Stańczak (65).

Równie dużo emocji dostarczyła rywalizacja drużynowa. Mimo, że warunki do gry momentami były ekstremalne (burze i ulewny deszcz), silnie zmotywowana grupa golfistów z Polski nie odpuszczała. W zmaganiach drużynowych triumf odniósł zespół Roberta Woźniaka w składzie: Czesław Szwabowicz, Waldemar Kowalczykowski, Giulio Piantini z wynikiem -13.

O punkt gorzej wypadł zespół Petera Bronsona (Włodzimierz Stańczak, Zbigniew Bujalski, Piotr Maciejczyk-Badowski). Trzecie miejsce przypadło zespołowi Maksymliana Sałudy (-11) w składzie: Kazimierz Mendak, Ireneusz Sęk, Ireneusz Kwiatkowski.

Więcej informacji o cyklu turniejów PGA Polska Pro Tour na - pgaprotour.pl ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.