Golf. Ruszają zapisy na PGA Polska Pro Tour

Właśnie ruszyły zapisy na cykl turniejów PGA Polska Pro Tour. Rejestracji na poszczególne turnieje można dokonywać za pośrednictwem oficjalnej strony cyklu - www.pgaprotour.pl.

PGA Polska Pro Tour to jedyna zawodowa liga golfowa w Polsce akredytowana przez PGA. W rywalizacji w ramach cyklu spotykają się najlepsi krajowi amatorzy i zawodowcy.

Cykl składa się z pięciu turniejów rozgrywanych w następującej formule:

- dzień pierwszy (piątek) - turniej PRO-AM, rywalizacja drużyn w systemie betterball

- dzień drugi (sobota) - turniej w formacie Stroke Play, gracze zawodowi startują jako pierwsi

- dzień trzeci (niedziela) - drugi dzień rywalizacji turniejowej, starty wg. uzyskanych wyników brutto w dniu poprzednim, amatorzy mogą grać z PRO

Dla graczy zawodowych PGA Polska Pro Tour jest głównym cyklem rankingowym Order of Merit . W przypadku rywalizacji w ramach pierwszych czterech turniejów - punkty rankingowe podniesione są o 50%, a w przypadku finału o 100%. W tym roku pula nagród dla PRO przekroczy łącznie 180 tysięcy złotych i jest najwyższą w historii pulą nagród w tego typu rozgrywkach w Polsce.

W przypadku amatorów, wszystkie turnieje z cyklu PGA Polska Pro Tour zaliczane są do rankingu Polski Związek Golfa DHL Global Forwarding i posiadają odpowiednio kategorię III, a finał - kategorię II. W rywalizacji na 5 polach golfowych w całej Polsce, wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach HCP oraz główni triumfatorzy całego cyklu turniejów. Do klasyfikacji ogólnej amatorów będą liczyć się 3 z 5 turniejów, z czego punkty zdobyte podczas finału, liczone będą podwójnie. Limit HCP ustalony został na 30.

Pierwszy turniej cyklu odbędzie się 11-13 maja na polu golfowym Kalinowe Pola.

Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju ?