Nowe gwiazdy polskiego golfa

W turnieju finałowym cyklu Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour, rozegranym w miniony weekend na polu golfowym Lisia Polana pod Warszawa, zaproszeni goście mogli kibicować nie tylko utytułowanym golfistom. W rozgrywkach Pro-Am Stars, które towarzyszyły imprezie, znani artyści i sportowcy rywalizowali ze sobą, by przekazać wygraną na cel charytatywny.

Wśród gwiazd grających dla dzieci, byli zarówno celebryci mający już na swoim koncie golfowe sukcesy, jak i początkujący adepci zielonego sportu. Przez cały sezon uczestnicy Akademii Golfa Gwiazd, uczyli się gry na Lisiej Polanie, by móc zaprezentować zdobyte umiejętności podczas finału Pro-Amu i powalczyć wspólnie z amatorami tego sportu o szczytny cel.

W Pro-Am Stars obok znanych już z zamiłowania do golfa graczy Mariusza Czerkawskiego i Krzysztofa Materny, rywalizowali m.in. Marek Włodarczyk, Andrzej Supron, Tomasz Iwan, Sambor Czarnota, Piotr Świerczewski i Zenon Jaskuła.

Artyści starli się ze sportowcami na trzech dołkach. Zwyciężyli sportowcy, udowadniając, że w sporcie nie ma znaczenia rodzaj piłki, liczy się ambicja i prawdziwa sportowa rywalizacja. Wygraną był czek na 15.000 złotych, którą zwycięska drużyna przekazała podopiecznym fundacji Przyjaciółka. Środki te zostaną przekazane na stypendia za dobre wyniki w nauce dla zdolnych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych.

Podczas uroczystego przekazania czeku na scenie przez gwiazdy i sponsorów tytularnych cyklu Pro-Am Tour, uczestnicy rozgrywek Pro-Am Stars zapewniali, że poczuli golfową pasję i będą kontynuować swoją przygodę z tym sportem.

Szczegółowe informacje znaleźć można na www.proamtour.pl  ?