Austrian Golf Open z polskim akcentem

Już 22 września rozpocznie się 21. edycja Austrian Golf Open, który po raz drugi odbędzie się na Diamond Country Club w Atzenbrugg, w pobliżu Wiednia. Na polu zobaczymy wyśmienitych zawodników z European Tour, a pośród nich wystąpi także zawodnik polskiego pochodzenia - Alex Kleszcz, który otrzymał od klubu ?dziką kartę?. Będzie więc komu kibicować!

Alex w zeszłym tygodniu wystąpił na Mistrzostwach Polski Mężczyzn, gdzie zajął 3. pozycję. Teraz stanie przed niezwykłą szansą uczestniczenia w zawodach, w których udział biorą takie gwiazdy jak John Daly, Miguel Angel Jimenez, Padraig Harrington, Markus Brier, i in. Taka możliwość nie zdarza się często!

Tytułu będzie bronił Hiszpan José Manuel Lara, który w zeszłym roku zwyciężył w dogrywce z Anglikiem Davidem Lynnem. Lara przystępował do finałowej rundy z kilkoma uderzeniami straty do Lynna, ale rewelacyjny wynik - 64 uderzenia - zakwalifikował go do dogrywki, którą wygrał na pierwszym dołku. Zeszłoroczne zwycięstwo dało mu pozwolenie do gry w kolejnym sezonie European Tour.

Zawody Austrian Golf Open odbywają się rokrocznie od 1990 roku. Na inauguracyjnych rozgrywkach triumfował Bernhard Langer. Przez siedem lat gospodarzem turnieju było pole Fontana Golf Club, a od 2010 roku zawody odbywają się na Diamond Course, polu zaprojektowanym przez Jeremy'ego Perna, który stworzył również wrocławskie pole Toya Golf Club.

Zapraszamy do kibicowania!

Wszystko o golfie - na Golf24.pl ?