Igrzyska olimpijskie w Rio. Kafielnikow zagra w golfa?

Były lider tenisowego rankingu ATP Rosjanin Jewgienij Kafielnikow zamierza wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Nie będzie jednak grał w tenisa, tylko w...golfa. - Chcę spróbować swoich sił w golfie. Podjąłem tą decyzję po wygraniu golfowych mistrzostw Rosji - powiedział 37-letni Kafielnikow.

Dwukrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej (French Open w 1996 roku i Australian Open trzy lata później) zdobył niedawno mistrzostwo Rosji w golfie. Ten wynik zainspirował go do postawienia przed sobą kolejnego celu: udziału na igrzyskach olimpijskim nie z rakietą, a z kijem w ręku. - - Chcę spróbować swoich sił w golfie. Podjąłem tą decyzję po wygraniu golfowych mistrzostw Rosji - powiedział 37-letni Kafielnikow.

- Jest jeszcze pięć lat do rozpoczęcia Igrzysk w Rio. Czasu jest na tyle dużo, że można osiągnąć właściwy poziom gry - dodał Rosjanin. Były tenisista pomimo zachęty, jaką był sukces na krajowej arenie, jest cały czas świadomy poziomu swoich umiejętności golfowych. - To jasne, że musze trenować godzinami każdego dnia aby osiągnąć profesjonalny poziom.

Kafielnikow był już mistrzem olimpijskim w tenisie. Złoty medal zdobył podczas igrzysk w Sydney w 2000 roku.