Tiger Woods: Ciężko uwierzyć, że to byłem ja

Najlepszy golfista wszech czasów i jeden z największych skandalistów 2009 roku udzielił dwóch wywiadów, dla Golf Channel i ESPN. - Zrobiłem trochę bardzo złych rzeczy w moim życiu. Moje zachowanie było obrzydliwe - powiedział zawodnik, odnosząc się do swoich licznych zdrad małżeńskich. Całość będzie można obejrzeć w programie SportsCenter w ESPN America w poniedziałek o 22.30.

Tiger Woods został bohaterem największego seks-skandalu w 2009 roku. Słynny golfista wielokrotnie zdradzał swoją żonę, szwedzką modelkę Elin Nordegeren. Po ujawnieniu afery Woods zawiesił swoją karierę. Udał się też na kurację do ośrodka leczącego uzależnionych od seksu.

Przed powrotem na pole golfowe Amerykanin udzielił dwóch wywiadów, pierwszych od czasu ujawnienia skandalu.

- To byłem ja. Ja sam to zrobiłem. To ja grałem w sposób w jaki grałem. Nikt oprócz mnie nie wiedział co się dzieje - przyznał Woods w rozmowie z Golf Channel w niedzielę wieczorem.

- Jestem pewien, że gdyby ktokolwiek zauważył w co się wpakowałem, przerwałby to, lub spróbował to przerwać. Ale ja to wszystko trzymałem w sobie - mówił o swoich zdradach. - Sam chciałem to przerwać, ale nie mogłem. To było straszne - dodał.

Wywiady z Golf Channel i ESPN to pierwsze wystąpienia Woodsa przed kamerami od listopadowego wypadku samochodowego, który zapoczątkował wyjaśnianie szczegółów ciemnej strony prywatnego życia słynnego golfisty.

- Wiele brzydkich rzeczy się wydarzyło - przyznał przed kamerą ESPN. - Zrobiłem trochę naprawdę brzydkich rzeczy w moim życiu - powiedział golfista, który od czterech miesięcy nie schodzi w czołówek plotkarskich gazet i sportowych mediów w Stanach i na całym świecie.

- To jest bolesne - przyznał Woods - ale wiecie co? Ja to zrobiłem. Ja sam to zrobiłem, i patrząc wstecz z czystą głową rozumiem, że ludzie mają prawo mnie potępiać. To było obrzydliwe zachowanie, ciężko mi uwierzyć, że to byłem ja, kiedy patrzę w przeszłość.

Woods wraca do golfa

Woods przyznał w rozmowie z ESPN, że nie może się doczekać powrotu do golfa, mimo obaw, jak zostanie przyjęty przez fanów.

- Jestem trochę podenerwowany w związku z tym, jeśli mam być szczery. Miło byłoby usłyszeć choć parę oklasków - dodał.

Golfista planuje zakończyć ponad czteromiesięczną przerwę w startach i wystąpić w turnieju Augusta National. - To będzie największe wydarzenie medialne, przebije nawet inaugurację prezydentury Baraka Obamy - powiedział Sean McManus szef CBS mającej prawa do transmisji z tych zawodów.

Jak Woods może uratować wizerunek po zdradach?

Gwiazda porno ujawnia SMS-y od Tigera Woodsa ?

Czy Tiger Woods wróci do zawodowego grania w golfa?