Golf. Yang broni tytułu w Honda Classic

Zeszły sezon był dla Koreańczyka Y.E. Yanga bardzo udany. W marcu wygrał swój pierwszy tytuł w PGA Tour w turnieju Honda Classic, w sierpniu dołożył do tamtego sukcesu kolejny. Dzięki zwycięstwu w turnieju wielkoszlemowym PGA Championship nazwisko golfisty obiegło wszystkie golfowe media, a on sam zyskał w Azji status gwiazdy. Tym bardziej, że w finale golfista pokonał samego Tigera Woodsa.

W tym tygodniu Y.E. Yang broni tytułu w Honda Classic, jednak przed nim trudne zadanie. Do gry przystępuje czołówka światowego golfa reprezentowana przez takich graczy, jak Lee Westwood, Paul Casey, Rory McIlroy i Padraig Harrington. Zresztą w tym tygodniu na polu PGA National na Florydzie zrobiło się wyjątkowo "europejsko", gdyż w turnieju postanowiło wziąć udział wielu golfistów grających zwykle w cyklu European Tour.

Nie znaczy to bynajmniej, że Amerykanie postanowili za darmo oddać tytuł w ręce swoich europejskich kolegów. Zagra m.in. Anthony Kim oraz rewelacja PGA Tour tego sezonu - Rickie Fowler, debiutant, który ma już na swoim koncie dwa drugie miejsca w turniejach tej serii. W zeszłym tygodniu Fowler przegrał tytuł w turnieju Waste Management Phoenix Open tylko jednym uderzeniem i bardzo prawdopodobne, że może już szykować się na kolejne zawody z cyklu World Golf Championships - CA Championship.

Yang jest jednak w dobrej formie a udowodnił to zeszłotygodniowym występem w turnieju Phoenix Open, w którym do końca liczył się w walce o podium i w którym pewnie wygrałby, gdyby nie "wpadka" na 17. dołku.

Pole PGA National, na którym rozgrywany jest turniej, uważane jest za bardzo trudne, a wąskie fairway, gęsty rough i "złośliwe" greeny nudzą respekt i tych najbardziej utytułowanych graczy. Jeżeli dojdzie to tego wiatr, o dobre wyniki może być tu naprawdę trudno. W 2001 r. obiekt został przebudowany przez samego Jacka Nicklausa.

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa &raqou