Golf: rusza turniej w RPA

W tym tygodniu drugi turniej z serii European Tour w sezonie 2010 - South African Open Championship - po raz kolejny odbędzie się w RPA, tym razem na przepięknym polu Pearl Valley Golf Estates. Tytułu sprzed roku broni Richard Sterne, ale na wygraną wielką ochotę mają m.in. Charl Schwartzel czy Pablo Martin, bohaterowie zawodów sprzed tygodnia.

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa ?

W zeszłym roku Sterne wygraną wywalczył sobie w dogrywce z Garethem Maybinem, stając się ósmym w historii zwycięzcą turnieju pochodzącym z RPA. Czy i w tym roku dominacja golfistów z tego kraju zostanie utrzymana?

Bardzo prawdopodobne, bo w grze zobaczymy m.in. pozostającego w świetnej formie Charla Schwartzela, który w niedzielę podium w Alfred Dunhill Championship przegrał dopiero w finałowej rundzie z Hiszpanem Pablo Martinem. Oprócz niego wystąpi James Kingston, triumfator turnieju sprzed dwóch lat, oraz dwóch młodych, zdolnych zawodników - Thomas Aiken i Louis Oosthuizen.

Sterne także nie może narzekać na swoją obecną formę. W Alfred Dunhill był wysoko (czwarta pozycja), a wygrać wśród własnej publiczności byłoby, jak podkreślał golfista, spełnieniem jego marzeń. Dlatego starać będzie się podwójnie. "Dla większości z nas najważniejszą jest wygrana w majors, ale dla mnie osobiście zwycięstwo w narodowych mistrzostwach było zawsze celem i marzeniem" - mówił. "Kiedy dwa lata temu widziałem, jak wzruszony podczas rozdania nagród był James Kingston, zastanawiałem się, czy i mnie triumf we własnym kraju doprowadziłby do łez. Okazało się, że tak."

Podczas gdy utalentowani golfiści z RPA zamierzają zatrzymać wygraną we własnym kraju, przeszkodzić w tym będą im próbować tacy zawodnicy, jak Vijay Singh z Fidżi, Hiszpan Pablo Martin czy Duńczyk Anders Hansen.

Początek pierwszej rundy już w czwartek.