Tiger Woods odchodzi, golf straci kibiców?

Media w USA zastanawiają się, jak rezygnacja z gry w golfa przez Woods wpłynie na sytuację dyscypliny. Przypomina się, że gdy najlepszy golfista wszech czasów był kontuzjowany, zawody oglądało o połowę mniej telewidzów.

Woods w piątek ogłosił, że zawiesza swoją karierę w zawodowym golfie. Chce ratować swoje małżeństwo. Zamieszanie wokół największej sportowej gwiazdy Ameryki trwa od dwóch tygodni, gdy świat obiegły wieści o jego wypadku samochodowym. Z biegiem czasu na jaw wychodziły inne szczegóły. Okazało się, że rozbity samochód i rany na twarzy Tigera Woodsa były efektem sprzeczki z żoną. W kolejnych dniach prasa ujawniła, że golfista wielokrotnie ją zdradzał . Jedna z kobiet opowiadała, że jej romans z golfistą trwa już dwa i pół roku.

Media w USA zastanawiają się, co dalej ze sponsorami najlepszego golfisty i jak jego rezygnacja wpłynie na całą dyscyplinę. Nad dalszym sponsorowaniem Woodsa zastanawiają się kolejne firmy. Gatorade wycofał już napój, Gillette zawiesiło kampanie na czas przerwy Woodsa. Nad dalszą współpracą zastanawia się AT&T.

Na razie przy sportowcu trwa gigant odzieżowy - Nike. - To najlepszy golfista i jeden z najlepszych sportowców naszych czasów - powiedziała rzeczniczka Nike Beth Gast. Nike ma z Woodsem kontrakt wart 40 mln dolarów.

Władze golfa obawiają się, że odejście Woodsa znacząco osłabi pozycję dyscypliny. Przypomina się, że gdy Woods był kontuzjowany i nie startował w turniejach, liczba widzów przed telewizorami spadała o połowę.

Tiger Woods rezygnuje - czytaj tutaj ?

Copyright © Agora SA