Golf. Tiger Woods jak Dr House przeholował z vicodinem

Vicodin - to popularny w USA środek przeciwbólowy. Używa go serialowy Dr House oraz jak się właśnie okazało Tiger Woods. Jak poinformowała jego żona, znany golfista już od dawna jest uzależniony od tego leku.

Tiger Woods często gości w mediach, jednak ostatnio popularność jego osoby ogromnie wzrosła. Wszystko za sprawą wypadku samochodowego oraz afery z kochankami , których według ostatnich ustaleń golfista miał dziewięć.

Mogłoby się wydawać, że to niewierność Woodsa stoi za opuszczeniem go przez żonę, która wyjechała z jego rezydencji. Powód separacji jest jednak bardziej złożony. Partnerka Woodsa poinformowała bowiem, że jej mąż jest uzależniony od środka przeciwbólowego - vicodinu.

Po wypadku Woods został przewieziony do szpitala z objawami przedawkowania leku. Erin Nordegren, żona golfisty, przekazała policji dwa opakowania vicodinu, które znalazła w domu i poinformowała, że jej mąż już od dawna jest uzależniony od leku.

Golfista, podobnie jak serialowy Dr House zażywał vicodin z powodu kłopotów z kolanem (serial bijący rekordy popularności zarówno w USA jak i w Polsce. Jego bohater jest uzależniony od vicodinu - martwica mięśnia czworogłowego uda). Stąd nazwa leku może być znana szerszej publiczności.

Kim jest Tiger Woods

33-letni Woods to jeden z najlepszych golfistów w historii, obecnie numer jeden na wszystkich światowych listach i najlepiej opłacany sportowiec na świecie. W zeszłym roku jego konto powiększyło się o 110 mln dolarów.

Zawodową karierę zaczął w 1996 roku, wygrał 97 turniejów w zawodowych, 71 z cyklu PGA Tour, 38 European Tour. W obu tych turniejach jest trzecim zawodnikiem w historii. Wygrał 14 Major Championship. W 2009 roku po długim okresie przerwy spowodowanej poważną operacją kolana Woods udanie wrócił do zawodowego golfa. Wygrał sześć turniejów, ale nie udało mu się wygrać 15. w karierze Majora. Mimo to sezon mógł uznać za udany.

Specjalny serwis Sport.pl - Golf. Sprawdź! ?