Afera Tigera Woodsa. Golfista prawdopodobnie od dawna zdradzał żonę

- Przepraszam rodzinę za błędy, które popełniłem - wyznał najbogatszy sportowiec świata. Tiger Woods prawdopodobnie od dawna zdradzał żonę. Ameryka zastanawia się, jak skandal obyczajowy wpłynie na jego wizerunek i wyniki

- Zachowałem się źle, zawiodłem, przepraszam z całego serca - napisał 33-letni Woods w zamieszczonym w internecie oświadczeniu. Słowa kierował do 29-letniej żony Elin Nordegren, byłej szwedzkiej modelki, która w tym roku urodziła drugie dziecko.

Również magazyn "US Weekly" opublikował zwierzenia 24-letniej kelnerki Jaimee Grubbs. Kobieta twierdzi, że od ponad dwóch lat ma z Woodsem romans. Na dowód jest gotowa pokazać kilkaset SMS-ów. Na razie magazyn opublikował w internecie nagranie z poczty głosowej. "Cześć, tu Tiger. Moja żona ma twój numer, proszę zmień swoje nagranie z poczty, żeby nie wiedziała, kim jesteś" - mówi zdenerwowany męski głos prawdopodobnie należący do Woodsa.

Kobiet ponoć romansujących z zarabiającym rocznie rekordowe 100 mln dol. sportowcem przybywa. Brukowiec "National Enquirer" dotarł do Rachel Uchitel z Nowego Jorku, która zdaniem gazety też zabawiała się z Woodsem. Znajomi opisali Uchitel jako "bardzo rozrywkową dziewczynę". "Enquirer" twierdzi, że Woods zabrał ją do Melbourne na turniej Australian Masters. Potajemnie spotykać się z gwiazdorem miała też Kalika Moquin, menedżerka klubu nocnego z Las Vegas - tak twierdzi "Life & Style".

Rewelacje prasowe i przeprosiny Woodsa mogą postawić w nowym świetle okoliczności wypadku samochodowego z zeszłego tygodnia. Oficjalna wersja była taka, że golfista wjechał niechcący w hydrant i drzewo. Teraz coraz bardziej prawdopodobna jest wersja lansowana przez gazety, że żona zrobiła Woodsowi awanturę, a on, uciekając od niej o 2 nad ranem, w popłochu rozbił auto. Kijem golfowym, którym Elin miała rzekomo uratować męża w zablokowanym aucie, w rzeczywistości mogła walić z wściekłości.

- Bardzo żal mi Elin. Wychodzi na to, że Tiger próbował grać zawsze lepszą osobę, niż jest w rzeczywistości - powiedział szwedzki golfista Jesper Parnevik, który poznał Elin z Woodsem w 2001 r. - Oczywiście to są ich prywatne sprawy, ale jeśli jesteś najlepszym golfistą świata, powinieneś uważać, co robisz, bo możesz zniszczyć nie tylko rodzinę, ale też swoją karierę - stwierdził Szwed. Woods do tej pory nigdy nie był uwikłany w żaden skandal. Jego wizerunek był wzorcowy.

- Popełnił kardynalny błąd. W tego typu skandalach trzeba mówić prawdę od samego początku. Ukrywanie jej przez tydzień źle odbije się na jego wizerunku - podkreśla Terrie Williams, spec od public relations z Nowego Jorku. Sponsorzy, wśród nich Nike, wydali na razie oświadczenie, że "wspierają Tigera i jego rodzinę".

- Na razie. Zobaczymy, co będzie dalej. Uważam, że ten skandal odbije się nie tylko na wizerunku, ale też na wynikach. Tiger nie będzie wygrywał tak szybko jak kiedyś. Wyjście z bagienka zajmie mu dużo czasu - powiedział Bernard Gallacher, golfista, były kapitan Europy w Ryder Cup. Woods wygrał 14 turniejów wielkoszlemowych i liczył na to, że niedługo pobije rekord 18 triumfów Jacka Nicklausa. Gallacher uważa jednak, że Amerykaninowi może to teraz zająć nie kilka, lecz kilkanaście lat.

Woods, który od początku kariery jako jedyny sportowiec zarobił ponad miliard dolarów, odwołał swoje najbliższe starty.