Golf: Włosi przed Irlandczykami

Tylko jednym uderzeniem reprezentacja Włoch w składzie Edoardo i Francesco Molinari zwyciężyła w zakończonym w Chinach na Mission Hills turnieju Omega Mission Hills World Cup. Liderzy po trzech rundach Irlandczycy spadli na drugie.

Włosi w finałowej rundzie foursome zagrali na 68, łącznie po trzech dniach uzyskali wynik 29 uderzeń poniżej par. W finale Molinari wyprzedzili Irlandczyków Rory'ego McIlroya i Greame McDowella na 12. dołku i powiększyli swą przewagę do dwóch uderzeń po kolejnym, trzecim z rzędu, birdie Francesco na trzynastce. Wcześniej putta na birdie chybił tu McDowell.

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa ?

Walka robiła się coraz bardziej zacięta. Na 15. dołku Irlandczycy zaliczyli swoje piąte birdie w tej rundzie i przewaga Włochów stopniała do 1 uderzenia. Do końca rundy obie reprezentacje grały już równo, dołki kończąc na par. Na osiemnastce odżyły nadzieje Irlandczyków na odrobienie straty, kiedy Edoardo oddał uderzenie do na bunkra. Z opresji zdołał go jednak wybawić młodszy brat, chippując udanie na odległość metra od flagi. Włosi obronili par.

O wielkim pechu mogą mówić natomiast Irlandczycy, którzy na osiemnastce o mały włos nie doprowadzili do wyrównania i dogrywki. Piłka po puttcie McDowella dosłownie zakręciła się po krawędzi dołka, ale do niego nie wpadła. Tym samym tytuł i czek na 1,6 mln dolarów powędrował do braci Molinari.

Bracia Molinari mają za sobą bardzo udany sezon a teraz do listy tegorocznych sukcesów mogą dopisać kolejne. Francesco to 14. zawodnik europejskiego rankingu Race to Dubai, Edoardo zaś to lider klasyfikacji Challenge Tour Order of Merit.

Razem z Irlandczykami na drugim miejscu znalazła się broniąca tytułu sprzed roku drużyna ze Szwecji, w której znaleźli się Robert Karlsson i Henrik Stenson.

Na czwartym miejscu rywalizację ukończyli Anglicy Ian Poulter i Ross Fisher.