Golf: kto podbije Chiny?

W tym tygodniu po raz kolejny w tym sezonie będziemy świadkami rywalizacji najlepszych golfistów świata. Swój udział w turnieju WGC-HSBC Champions w Szanghaju potwierdzili już tacy zawodnicy jak Tiger Woods, Phil Mickelson czy numer jeden ligi Euroepan Tour - Lee Westwood. Turniej to ostatni test przed Dubai World Championship - zawodami, które kończą tegoroczny sezon europejskiego cyklu.

Na polu Sheshan International Golf Club pojawią się gwiazdy - to jest już pewne. Która z nich wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko - teraz możemy tylko zgadywać, bo przy takim składzie zdarzyć może się dosłownie wszystko.

Z czołowej dziesiątki Rankingu Światowego do Chin przyjedzie aż 7 golfistów, w tym numer 1. i 2. naszego globu - Woods i Mickelson. Z rankingu Race to Dubai zjawi się aż 14 z 15 zawodników z czołówki.

Tytułu sprzed roku broni Hiszpan Sergio Garcia, jednak to nie on jest faworytem tych rozgrywek. Woods w serii WGC w ciągu swojej zawodowej kariery wygrywał aż 16 razy, w tym trzy miesiące temu w WGC - Bridgestone Invitational. A że jest w świetnej formie świadczyć może jego udany występy w PGA Tour Playoffs i zwycięstwo w amerykańskim rankingu FedEx Cup.

Na liście zawodników widnieją także takie nazwiska, jak Ross Fisher - bohater Volvo Match Play Championship sprzed tygodnia, Ian Poulter - zwycięzca Barclays Singapore Open, Niemiec Martin Kaymer, Koreańczyk Y.E. Yang, Rory McIlroy i wiele innych sław.

Będzie na co popatrzeć

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa ?