Golf: turniej Open de France

24-letni Niemiec Martin Kaymer objął prowadzenie po pierwszej rundzie turnieju Open de France Alstom. Kaymer swój udział w Open de France rozpoczął od wyrównania rekordu pola Le Golf National. To spore osiągnięcie zważywszy na fakt, że golfista grał z dotkliwą kontuzją prawej stopy.

Promocyjne kursy golfa - sprawdź! ?

Przed turniejem Niemiec musiał zasięgnąć porady lekarza, a w jego bucie wycięto dziurę. Dzięki temu golfista mógł zagrać w poprzedzającym zawody Pro-Amie. "Stopa nadal mi dokucza, ale przeżyję" - śmiał się po pierwszej rundzie, w której uzyskał imponujący wynik 62 uderzeń, 9 poniżej par.

Niemiec rundę rozpoczął od bogeya, ale pięć birdie na kolejnych dziewięciu dołkach, imponujący eagle na trzecim dołku, a na zakończenie 3 birdie na finiszu, zapewniły młodemu golfiście prowadzenie w turnieju.

Niemiec plasuje się trzy uderzenia przed Anglikiem Johnem Bickertonem, Thongchaiem Jaidee'em z Tajlandii, Australijczykiem Scottem Strange'em, Szwedem Peterem Hansonem i Argentyńczykiem Rafa Echenique'em.

Broniący tytułu sprzed roku, Hiszpan Pablo Larrazábal, zajmuje jak na razie dziewiątą pozycję z wynikiem -4, podobnie jak dziesięciu innych zawodników, w tym świętujący swój pięćsetny start w lidze European Tour - Miguel Angel Jiménez.

Wynik Larrazabala byłby zdecydowanie lepszy, gdyby nie wpadka na dziewiątym dołku, na którym zagrał triple bogeya.