Golf: weekend z Pro-Am Tour

W pierwszy lipcowy weekend rozegrany zostanie kolejny, trzeci już w tym sezonie turniej z cyklu Deutsche Bank Pro-Am Tour. Tym razem uczestnicy serii rywalizować będą na polu Sierra Golf Club koło Trójmiasta.

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa  ?

Turniej w Trójmieście to już półmetek tegorocznej serii Deutsche Bank Pro-Am Tour. Do tej pory amatorzy i zawodowcy zagrali wspólnie we Wrocławiu i Krakowie. Na Toya G&CC w klasyfikacji zawodowców zwyciężył Peter Bronson, w klasyfikacji amatorów junior Tomasz Pulsakowski. W rywalizacji na Kraków Valley G&CC bezkonkurencyjny natomiast okazał się utalentowany zawodowiec z RPA - Louis Moolman - który tym samym zapewnił sobie start w turnieju z cyklu Challenge Tour - DHL Wrocław Open. W klasyfikacji amatorów na pierwszym miejscu uplasował się Wojciech Świniarski.

W turniejach z cyklu Deutsche Bank Pro-Am Tour jest zdecydowanie o co walczyć. Pro, oprócz nagród pieniężnych, mogą wygrać "dzikie karty" na DHL Wrocław Open, amatorzy przepustkę na światowy finał Volvo Masters Amateur.

Po Trójmieście Pro-Am Tour przenosi się do Międzyzdrojów. Wielki finał, w którym weźmie udział 40 najlepszych Pro i 80 najlepszych amatorów z klasyfikacji generalnej, czeka nas w drugiej połowie września w Warszawie na polu Lisia Polana.

Przed turniejem w Trójmieście na pierwszej lokacie w rankingu generalnym turnieju w kategorii pro jest nadal Peter Bronson, w kategorii amatorów pierwsza lokata należy do Świniarskiego.

Wszystkich, którym w turnieju w Trójmieście nie uda się przejść cuta, organizatorzy zapraszają na Cut Party, które odbędzie się w piątek w Hotelu Wieniawa.

Więcej szczegółów na stronie www.proamtour.pl ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.