Startuje Castello Masters Costa Azahar

Na przedmieściach Walencji znajduje się ojczysty klub golfowy Sergia Garcii - Club de Campo del Mediterráneo. Właśnie tam rozpocznie się w czwartek turniej Castello Masters Costa Azahar, jeden z ostatnich w cyklu European Tour 2008. Garcia oczywiście się na nim pojawi.

Sergio Garcia, nr 5 światowego golfa, zagra w Hiszpanii ze swoimi kolegami z drużyny Ryder Cup: Paulem Caseyem, Justinem Rose, Henrikiem Stensonem oraz ich wicekapitanem, Jose Marią Olazabalem. Na Castello Masters Costa Azahar pojawi się także wzbudzający ostatnio zachwyt Camilo Villegas i zeszłotygodniowy zwycięzca Alvaro Quiros. Ten ostatni może liczyć na doping hiszpańskiej publiczności po tym, jak wygrał na Portugal Masters.

Turniej na polu Club de Campo del Mediterráneo jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze, zawodnicy mogą liczyć na wysokie nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 2 miliony euro, a zdobywca pierwszego miejsca zgarnie 333.330 euro. Po drugie, i to jest może nawet ważniejszy powód, rozgrywki w Hiszpanii to dla niektórych zawodników ostatnia szansa na wskoczenie do grona czołowych 115 golfistów na European Tour Order of Merit, którzy w przyszłym sezonie będą już mieli zagwarantowany udział w turniejach najważniejszej europejskiej serii.

Inni uczestnicy Castello Masters Costa Azahar będą z kolei walczyć o miejsce w czołowej 60-tce Order of Merit i możliwość gry na Volvo Masters na Valderramie.

Wygląda na to, że Garcia ma wszystkie asy w kieszeni. Będzie grał na polu, które zna od dziecka. Wie o nim wszystko, ma świadomość pułapek, które czyhają tam na zawodników. Hiszpan będzie chciał na Castello Masters Costa Azahar zwyciężyć. Byłaby to jego pierwsza wygrana w Europie od 2005 roku.

Wybierz sportowego VIP-a 2008!