Kolekcjoner golfowych pucharów

Vijay Singh pobił rekord! Po raz czwarty zwyciężył na turnieju Barclays. Wygrana wcale jednak nie przyszła łatwo. W dogrywce Singh spotkał się z Sergio Garcią i Kevinem Sutherlandem. Golfista z Fidżi nie pozwolił jednak odebrać sobie przyjemności kolejnego triumfu na Barclays.

Turniej Barclays przez wiele lat odbywał się na polu Westchester Country Club. W tym sezonie po raz pierwszy zawitał na Ridgewood Country Club. Vijay Singh był pod dużym wrażeniem tego obiektu.

"To świetne pole golfowe" - mówił zawodnik, który na Barclays zwyciężał w 1993, 1995 i 2006 roku - "Westchester było dobrym polem golfowym, ale Ridgewood przebija je. Każdy golfista, który tu wystąpił bardzo cieszył z gry na tym polu".

Podczas finałowej rundy Barclays Singh zagrał 70 uderzeń, 1 poniżej par. Miał trzy birdie i dwa bogeye. Taki sam rezultat uzyskał Sergio Garcia. Bardzo dobrze ostatniego dnia zagrał Kelvin Sutherland - 68 uderzeń, 3 poniżej par. Amerykanin miał cztery birdie i tylko jednego bogeya na 10. dołku.

Ta trójka po czterech rundach uzyskała wynik 276 uderzeń, 8 poniżej par. W dogrywce Vijay Singh okazał się jednak bezkonkurencyjny.

"To był ciężki dzień. Niełatwo było trafić birdie i w ogóle umieścić piłkę na greenie. Na niektórych dołkach musiałem grać bardzo zachowawczo. Dogrywka jednak była świetna. Bardzo mi się podobała" - wspominał Singh.

Turniej Barclays to pierwszy z czterech turniejów należących do cyklu PGA Tour Playoffs, która rozpoczyna się tuż po regularnej serii amerykańskiego touru. W zawodach uczestniczyło 135 najlepszych zawodników według rankingu FedEx Cup (start miało zapewnionych 144).

W kolejnym turnieju z serii Playoffs - Deutsche Bank Championship - w rywalizacji weźmie udział 120 najlepszych graczy, w następnym - BMW Championship - już tylko 70, a w kończących Playoffs zawodach - The Tour Championship jedynie 30.

Golfiści biorący udział w zawodach walczą nie tylko o poważne sumy pieniężne, ale również o kolejne punkty w FedEx Cup. Zawodnik z największą ilością punktów po całym sezonie zostanie zwycięzcą tegorocznego cyklu PGA Tour i zarobi dodatkowo 10 mln dolarów.