Znamy zwycięzcę - relacja z TUI Polish Mid Amateur Championship (turniej golfa)

Mistrz Polski Mid Amatorów został oficjalnie wyłoniony. W rozgrywanym w Postołowie turnieju Tui Polish Mid Amateur Championship został nim Duńczyk Michael Flindt, który po trzech rundach turnieju uzyskał łączny rezultat uderzeń, 10 powyżej par, tym samym dystansując pozostałych zawodników.

Michael Flindt zagrał w niedzielę 75 uderzeń i przypieczętował swoją przewagę nad rywalami. Był to najlepszy wynik dnia. Golfista od początku turnieju nie dał sobie odebrać pozycji lidera. Uzyskiwał kolejno rezultaty: 78, 73, 75 uderzeń.

To nie pierwsza wizyta Flindta w naszym kraju i nie pierwszy turniej w Polsce , w jakim brał udział. To właśnie on w czerwcu tego roku triumfował również w Postołowie w zawodach European Mid Amateur Championship z cyklu rozgrywek EGA, sięgając tym samym po tytuł Mistrza Europy Mid-Amatorów. Duńczyk do Postołowa przyjechał nie tylko po kolejną wygraną: "Jestem tutaj, bo bardzo polubiłem to miejsce, ludzi tu pracujących, pole, a także Polskę. Od czasów turnieju European Mid Amateur Championship odwiedziłem Postołowo już 3-krotnie." Komentując swoją wygraną stwierdził: "Jestem bardzo szczęśliwy. Myślę, że o moim zwycięstwie zadecydowały dobre uderzenia i to, że nie popełniałem wielu błędów. Aby uzyskiwać dobre rezultaty na tym polu niezbędnym jest, aby dobrze chippować i puttować. Wbrew pozorom nie wystarczą tylko długie uderzenia. Dla mnie zresztą pole nie wydaje się zbyt długie. Kiedy patrzy się na scorecardę może rzeczywiście tak się wydawać, ale w grze wygląda to trochę inaczej. Z wielu dołków gra się bowiem z wiatrem. Ważne są oczywiście również dobre uderzenia z bunkra."

Na drugiej pozycji w kategorii stroke play brutto znalazł się Timothy Hyland, obrońca tytułu Mistrza Polski Mid Amatorów i Seniorów z zeszłego roku. Golfista grał lepiej z rundy na rundę. Jego łączny wynik to +24, czyli aż o 14 uderzeń wyższy niż zwycięzcy.

Zacięta walka rozegrała się o trzecie miejsce w kategorii stroke play brutto. Andrzej Dyzio i Marek Marcinkowski, liderzy rankingu PZG w kategorii mid amatorów, po trzech rundach turnieju uzyskali wynik +28, jednak zgodnie z zasadą counback na trzecim stopniu podium stanął Dyzio. Marek Marcinkowski po dobrej drugiej rundzie (78 uderzeń) awansował na drugie miejsce, jednak słabsza partia finałowa i dobry występ Andrzeja Dyzio spowodował, iż zawodnik ukończył rywalizację poza podium.

Tylko trzem paniom udało się przejść cuta, zatem to one musiały zostać laureatkami dwóch damskich kategorii: stroke play brutto i netto. Pierwsze miejsce w obu kategoriach zdobyła Dorota Kozakiewicz-Lejderman, drugie - Małgorzata Brodowska, trzecie - Beata Szmidt.

W kategorii netto triumfował Andrzej Bagiński.