MercedesTrophy 2008 - relacja elitarnego turnieju golfa

W ostatni weekend na polu golfowym Rosa Private Golf Club odbył się turniej golfowy dla klientów marki Mercedes Benz. Zwycięzcą turnieju w kategorii głównej (netto 3/4 HCP) został Aleksander Chaba z wynikiem 46.

Turniej MercedesTrophy 2008 rozegrano w Polsce po raz piąty ale na świecie organizowany jest od 1991 roku, w ponad 50 krajach, na wszystkich kontynentach. W tym roku najlepsi golfiści wyłonieni w turniejach krajowych spotkają się 25 - 30 września w Stuttgarcie gdzie będą walczyć o tytuł mistrza MercedesTrophy. Polskę reprezentować będą: Aleksander Chaba oraz zdobywca drugiego miejsca w kategorii netto 3/4 HCP: Dariusz Nowosad (39).Trzecie miejsce w tej najważniejszej kategorii turniejowej zdobył Sebastian Musiolik (38).

Niemałe emocje organizatorzy turnieju zapewnili również nieco słabiej grającym zawodnikom, osobom towarzyszący, widzom, dziennikarzom. Rywalizacja i ciekawe nagrody czekały zwycięzców w kategoriach HCP oraz w konkursach golfowych: putting, long drive oraz hole in one. W tej ostatniej konkurencji najlepszy okazał się Robert Sinior. Za wybicie piłeczki golfowej najbliżej chorągiewki "złotego dołka" otrzymał do dyspozycji wybrany model Mercedesa na weekend. Wyróżniono najlepszą golfistkę w kategorii netto, a okazała się nią Małgorzata Buca - Nowosad. Najlepszy wynik brutto drugiego dnia turniejowego (finałowego) zdobył Jan Musiolik (75).

Drugiego dnia MercedesTrophy 2008, w niedzielę odbył się specjalny turniej drużynowy VIP, w którym zwyciężyli: Urszula Hermanowska i Piotr Puzio, przed Sławkiem Pińskim i Robertem Nowosadem - zdobywcami drugiego miejsca. Trzecie miejsce zajęli Andrew Dowds i Filip Janowski.

Turniej MercedesTrophy 2008 pretenduje do miana jednego z najbardziej interesujących, wręcz ekskluzywnych wydarzeń golfowych roku. W programie imprezy znalazły się między innymi: akademia golfa, joga, fittnes i pilates na trawie, degustacja koniaków i cygar, zabawa w kasynie. W turnieju wzięło udział 120 zawodników. Opłaty wpisowe zasiliły konto Fundacji Mam Marzenie, która od 2004 r. spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu.