Adrian Meronk najlepszy. Wygrał golfowe Australian Open. A zaczął koszmarnie

Adrian Meronk triumfował w turnieju ISPS HANDA Australian Open zaliczanego do cyklu DP World Tour. To drugie zwycięstwo polskiego golfisty w karierze w zawodach tej rangi.

Zawody w Australii rozpoczęły sezon 2023 cyklu DP World Tour. Adrian Meronk rywalizację zaczął wręcz koszmarnie. Groziło mu odpadnięcie z rywalizacji po dwóch dniach. Na szczęście pozostał w stawce, a od trzeciego dnia grał jak natchniony.

Sukces Meronka w Australii

Na polu golfowym Victoria Golf Club zdecydowanie mu nie szło. Zupełnie nie potrafił wyczuć pola. Znajdował się w drugiej setce w klasyfikacji. Istniały obawy, że szybko pożegna się z rywalizacją, ale ostatecznie udało mu się zostać w grze.

Gdy golfiści przenieśli się na pole Kingston Heath, gdzie rozgrywano drugą rundę, znacznie schodził poniżej przewidywanej liczby uderzeń. Dzięki temu w ciągu dnia awansował na 13. miejsce.

Czesław Michniewicz i piłkarze po porażce z Argentyną.96-krotny reprezentant Polski: Przecież wszyscy to widzieliśmy. Jakby grali za karę

Na trzecią rundę powrócono do Victoria Golf Club, ale Meronk utrzymał dyspozycję z Kingston Heath i awansował na drugą pozycję. Liczył się zatem w walce o końcowe zwycięstwo. Tak też się właśnie stało. Ostatniego dnia zmagań wyprzedził Australijczyka Adama Scotta i wygrał ISPS HANDA Australian Open.

Polak skończył z imponującym wynikiem 14 uderzeń poniżej par, czyli poniżej normy, jaka została przewidziana do gry na 72 dołkach w Australii. Miał pięć uderzeń mniej od Scotta. Ostatni dołek to był popis Meronka. Skończył go po trzech uderzeniach, podczas gdy przewidziano ich pięć. Zanotował zatem tzw. eagle.

Takim składem Polska ma zagrać z Francją. Zmiana!Takim składem Polska ma zagrać z Francją. Zmiana!

Po triumfie w Melbourne polski golfista objął prowadzenie w rankingu cyklu DP World Tour. Za zwycięstwo w turnieju otrzymał nagrodę w wysokości 270 tys. dolarów australijskich, czyli ok. 815 tys. złotych.

W lipcu tego roku Meronk triumfował w Horizon Irish Open. DP World Tour, znane też jako European Tour, to drugi najważniejszy cykl zawodów golfowych na świecie po PGA Tour.

W światowym rankingu golfistów Meronk powinien być w pierwszej 50, co jest dobrą pozycją startową do walki o prawo gry w turniejach wielkoszlemowych w 2023 r., do których zaliczają się US Open, The Open (British Open, jedyny rozgrywany poza USA), The Masters i PGA Championship.