Jedyna szansa na rundę z najlepszymi polskimi golfistami

Dla golfistów to naprawdę wyjątkowa nagroda. W Polsce chyba każdy zainteresowany dyscypliną kibicuje Adrianowi Meronkowi oraz Mateuszowi Gradeckiemu we wspinaczce po golfowe sukcesy.

Jak się gra w turniejach cyklu Challenge Tour? Gdzie najbardziej chcieliby zagrać? Jaką przyjmują strategię na polu, a jak się czują grając przeciw sobie? Te pytania do Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego będzie można zadać osobiście. Rundę z najgłośniejszymi nazwiskami polskiego golfa będzie można wygrać 2 czerwca w turnieju Mitsubishi Motors Golf Championship. Jego zwycięzca zmierzy się z zawodowcami, ale będzie to najpewniej towarzyska potyczka. To jedyne takie zawody.

Meronk z Gradeckim to niezwykły duet i nie ma w tym słowa przesady. Obaj są wychowankami wrocławskich klubów golfowych, razem grali na uczelni East Tennessee State University i jeszcze jako juniorzy osiągnęli bardzo wiele. Obecnie jako zawodowcy grają w turniejach cyklu European Challenge Tour – również przeciwko sobie. Prywatnie się przyjaźnią.

Turniej zostanie rozegrany w naszym kraju po raz pierwszy. Sportowej rywalizacji będzie towarzyszyć wiele atrakcji i rozrywek. Na miejscu będzie można wziąć udział w warsztatach ikebany, origami czy parzenia herbaty. Poczęstunek? Oczywiście sushi.

Organizatorzy zapraszają także na akademię golfa. To szansa na posmakowanie tego sportu pod okiem profesjonalnych trenerów. Czerwcowa sobota w Sobieniach Królewskich spodoba się również dzieciom. Dla młodszych przewidziano liczne gry i zabawy, w tym malowanie twarzy czy żonglerka.

Uczestnicy turnieju mogą liczyć także na nagrody od znanego na całym świecie japońskiego producenta sprzętu golfowego Mizuno.

Turniej startuje 2 czerwca na polu Sobienie Królewskie Golf & CC pod Warszawą.