Golf. First Warsaw Golf wybrane najlepszym polem golfowym w Polsce

First Warsaw Golf zostało ponownie wybrane "Najlepszym Polem Golfowym w Polsce" w plebiscycie PGA - Polish Golf Awards.

Nagroda została przyznana w wyniku dwuetapowego głosowania - w pierwszym etapie głosowali online wszyscy polscy golfiści. W drugim etapie panel składający się z 35 jurorów - najbardziej szanowanych członków Polskiego Związku Golfa, właścicieli pól golfowych, dyrektorów golfowych oraz profesjonalistów PGA, razem zapewniających najwyższy standard, rzetelność i bezstronność plebiscytu.

Wcześniej w 2016 roku First Warsaw Golf, które zostało wybrane TOP 3 w CEE i powszechnie znane jako jedno z najpiękniejszych pól golfowych w Europie, ku zaskoczeniu środowiska golfowego, przeszło poważny lifting. Podążając za wytycznymi USGA i European Tour, dokonano przebudowy wszystkich bunkrów oraz części niektórych tee i fairway.

- Po ostatnich zmianach oraz po dodaniu czarnych tee, które wydłużyły pole powyżej 7000 jardów, jesteśmy gotowi na organizację wszystkich turniejów European Tour - stwierdził Jacek Sidzina, FWG Chief Marketing Officer & Business.

- To prawda, że First Warsaw Golf było w przeszłości obiektem typu Tour Destination, jednak nad tego rodzaju obiektem trzeba nieprzerwanie pracować i zawsze być krok do przodu - dodał.

Członkowie First Warsaw Golf przywykli już do ciągłego widoku zmian i ulepszeń na terenie obiektu - to efekt dążenia prezesa klubu do osiągnięcia celu, jakim jest sprawienie, żeby First Warsaw Golf stało się jednym z najlepszych pól golfowych w Europie. To znaczące wyróżnienie First Warsaw Golf w polskich nagrodach golfowych i kolejny kamień milowym w długiej historii najstarszego klubu golfowego w Polsce.

Tomasz Iwan, Dyrektor Reprezentacji nie wydaje się być zaskoczony: - Jestem entuzjastą golfa i kocham grać na wielu polach golfowych w całej Polsce. Wybrałem First Warsaw Golf dla siebie i polskiej reprezentacji piłki nożnej - jesteśmy ambasadorami tego klubu. Dla mnie jest to przede wszystkim profesjonalny obiekt na bardzo wysokim poziomie, lecz również piękne i najbardziej ekscytujące pole w Polsce i prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych, na jakich kiedykolwiek grałem.

Mariusz Czerkawski, również klubowicz First Warsaw Golf, podziela tę opinię: - Nie każda dyscyplina sportowa pozwala na tak bliskie obcowanie z naturą jak golf. First Warsaw Golf dla nas golfistów to jak drugi dom. To nie tylko arena naszych sportowych zmagań, to także przepiękne miejsce, które naprawdę ciężko porównać do jakiegokolwiek innego. Kiedy o brzasku wychodzisz na pierwszy dołek, wiesz że wszyscy jeszcze śpią, a ty zaczynasz właśnie rundę. Czujesz nie tylko sportowe emocje - wiesz też, że masz okazję obcować z wyjątkową naturą. (red. First Warsaw Golf położone jest na terenie parku krajobrazowego, gdzie znajdują się ponad 100-letnie drzewa, a wśród zamieszkujących je na stałe ptaków i zwierząt znajdują się m.in.: króliki, bobry, łabędzie, czarne bociany i łosie).

Adama Guza, autora nowej książki "19 dołków czyli Jak ukraść spółkę" i zarazem członek klubu, poproszony o wyjaśnienie, co sprawia, że to pole golfowe jest tak wyjątkowe, powiedział: - Jest wymagające, jest ciągłym wyzwaniem i nigdy się nie nudzi. Schodzisz z 18 dołka tylko z jedną myślą - kiedy tutaj wrócę? Jest wielu graczy o pojedynczym HCP (red. bardzo dobrzy zawodnicy), którzy grają tutaj od dziesięcioleci, setki razy rocznie i nadal każdą rundę kończą myśląc - kiedy tu wrócę? Tylko naprawdę unikatowe obiekty, łączące najwyższą jakość obiektu sportowego oraz niezwykły, niebanalny i stanowiący trudność w grze krajobraz, potrafią sprawić by golfista przez lata uznawał taki obiekt za nieprzemijające wyzwanie.

Podczas wizyty w klubie można spotkać znane postaci, które związały się z First Warsaw Golf. Robert Lewandowski, Tomasz Iwan, Wojciech Szczęsny, Mateusz Kusznierewicz, Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek, Michał Ligocki to tylko niektórzy z członków klubu, z których First Warsaw Golf jest bardzo dumne.

- Klubowicze przychodzą tutaj odpocząć, spędzić czas z przyjaciółmi i być sobą. Ich prywatność powinna być przestrzegana. Ale jeśli zapytać grzecznie, członkowie nigdy nie odmawiają - mówi z uśmiechem kierownik recepcji Iza Twaróg.

Na koniec prezes klubu Nimrod Tavi został w 2016 roku wybrany "Najbardziej Wpływową Osobą w Polskim Golfie" - jest to jeden spośród przyznanych mu na przestrzeni ostatnich lat tytułów.

"Nagrodę dla "Najlepszego Pola Golfowego w Polsce" przyjmuję z wielką przyjemnością ale także z pokorą - w Polsce jest wiele wspaniałych pól golfowych, które zasługują na ich zauważenie. To co nas wyróżnia to projekt pola powstały w wyniku "błysku geniuszu", natura i ukształtowanie terenu. Prawdę powiedziawszy grałem na innych polach w Polsce, które były lepiej przygotowane od mojego. Niektórzy mogą powiedzieć, że równie zasługujące na tytuł. Aby osiągnąć najwyższy poziom w każdym aspekcie, zatrudniłem jako nowego Head Green Keeper'a, Pana Grega Swansona, uznanego na świecie dyrektora agronomii. Gdy warunki pola będą równe jego wyjątkowemu projektowi, spodziewam się być na krótkiej liście najlepszych pól golfowych w Europie - powiedział Tavi.

Copyright © Agora SA