Challenge Tour. Adrian Meronk zagra w Kenii

Adrian Meronk zagra w otwierającym sezon Challenge Tour turnieju Barclays Kenya Open (23-26 marca).

W listopadzie zeszłego roku najlepszy polski golfista nie awansował do cyklu European Tour, ale gra w drugiej rundzie eliminacji dała mu przywilej występu w siedmiu turniejach z cyklu Challenge Tour, czyli drugiej ligi golfowej w Europie. I to tą drogą będzie próbował się dostać poziom wyżej.

W marcu w Kenii zrobi pierwszy krok w kierunku ET. Na Muthaiga GC w Nairobii rozegrany zostanie turniej Barclays Kenya Open. W puli nagród jest 220 tys. euro. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w turnieju, bo do zamknięcia listy startowej jest jeszcze ponad miesiąc.

Przez Oman do European Tour

Gdzie potem zagra Meronk? Kalendarz pozostałych startów będzie układał na bieżąco, biorąc pod uwagę przede wszystkim pulę nagród w turniejach, bo to na podstawie nagród pieniężnych układany jest ranking na koniec sezonu.

Jest o co walczyć. Najlepszych 15. graczy rankingu Road to Oman ma pewne miejsce w przyszłorocznym cyklu European Tour. To znacznie lepsza droga do najlepszej europejskiej ligi golfa niż przebijanie się przez trzyrundowe eliminacje na jesieni, gdzie jedna słabsza runda może odebrać szansę na grę w ET przez rok. A do tego, Meronk okrzepnie w zawodowej rywalizacji i ma szanse na dość przyzwoite pieniądze. Średnio pula nagród w turniejach tej rangi to 200 tys. euro. Pierwsza trójka rankingu po turnieju finałowym w Omanie rozdzieli między siebie dodatkowe 60 tys. euro.

Challenge Tour to cykl 26 turniejów w 20 krajach na trzech kontynentach. To tutaj rozpoczynały się kariery m.in. Martina Kaymera (były numer 1 światowego rankingu) czy Justina Rose'a (m.in. złoty medalista z Rio).

Dla Meronka start w tym cyklu nowinką nie będzie. Polak już jako nastolatek rywalizował w turnieju we Wrocławiu, a w zeszłym roku zagrał we francuskim Le Vaudreuil Golf Challenge i zajął bardzo dobre 14. miejsce.

Przetarcie w Portugalii

Zanim Meronk zagra w Challenge Tour od poniedziałku będzie rywalizował w portugalskim cyklu Algarve Pro Golf Tour. Rozgrywka podzielona jest na siedem trzyturniejowych części. Polak zagra w tzw. Swing 6 i będzie rywalizował dwukrotnie na polu Onyria Palmares Beach & Golf Resort oraz raz na polu Boavista Golf Resort & Spa.

- Wracam do rywalizacji po ponad dwóch miesiącach przerwy. Rywalizację w Portugalii również traktuję treningowo, jako element przygotowawczy do sezonu. Warto jednak spróbować się w rywalizacji z innymi zawodnikami, zweryfikować, w którym miejscu obecnie jestem i jak reaguję podczas turnieju na to, co dzieje się na polu. Nie stawiam przed sobą jednak żadnych celów. Najważniejsze, to zagrać jak najlepiej - mówi Sport.pl Meronk.

Pierwszy turniej w sezonie, czyli Palmares Classic IV zagra w dniach 17-18 lutego. Zmagania poprzedzi runda treningowa.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.