Golf. Adrian Meronk drugi drużynowo. Zarobił 30 tys. dol.

Adrian Meronk i Johan Eliasch na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej w Alfred Dunhill Links Championship w ramach cyklu European Tour. Dla Polaka turniej w Szkocji był debiutem w zawodowym golfie. Udanym, okraszonym czekiem na 30 tys. dol.

Meronk debiutował w European Tour jako pierwszy Polak w historii. Do tego był to jego pierwszy start jako golfista zawodowy. Miejsce na debiut idealne - Szkocja, okolice St. Andrews, czyli kolebka golfa. Turniej Alfred Dunhill Links Championship - absolutnie wyjątkowy. Wysoka pula nagród (5 mln dol.), gwiazdy na liście startowej, do tego rozgrywany na trzech polach i jeszcze do tego wyjątkowa formuła ProAm, czyli rywalizacja dwuosobowych drużyn, które tworzyli golfista zawodowy i golfista-amator.

W turnieju indywidualnym Meronk nie przeszedł tzw. cuta, czyli nie awansował do rundy finałowej. Ze swojej gry może być zadowolony. Cieszy się, że po jednej słabszej rundzie, był w stanie się odbudować i dzień później zagrać swoją najlepszą rundę w turnieju. Wynik +3 po trzech rundach dał mu 117. miejsce, do finałowego grania awansowało 60 najlepszych graczy. Turniej w klasyfikacji indywidualnej wygrał Anglik Tyrrell Hatton. To jego pierwsze zwycięstwo w European Tour.

Same dobre wiadomości przynosiła rywalizacja drużynowa. Adrian Meronk tworzył zespół z brytyjskim milionerem Johanem Eliaschem. Od samego początku rywalizacji byli w czubie, prowadzili po trzech rundach, do ostatniego dołka walczyli o zwycięstwo, ale na finiszu wyprzedzili ich Danny Willett, czyli zwycięzca tegorocznego Masters, który grał w parze ze swoim caddym Jonathanem Smartem. Wygrali z polsko-brytyjską parę jednym uderzeniem. Było -38 do -37.

W rywalizacji drużynowej także były pieniądze, ale tylko dla graczy zawodowych. Dla zwycięzcy było 50 tys. Meronk za drugie miejsce dostanie 30 tys. dolarów - to jego pierwsza golfowa wypłata w zawodowej karierze, która zaczęła się ledwie cztery dni temu.

Oto Matilde Rossi, zjawiskowa dziewczyna Łukasza Skorupskiego! [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info