Golf. Adrian Meronk dostał lekcje w Carnoustie

Po dwóch dniach Alfred Dunhill Links Championship w ramach cyklu European Tour Adrian Meronk zajmuje 157. miejsce. Szanse na awans do rundy finałowej jednak ma spore dzięki klasyfikacji drużynowej, gdzie razem z Johanem Eliaschem zajmują trzecie miejsce.

Alfred Dunhill Links Championship to turniej w kalendarzu European Tour wyjątkowy, bo przez trzy pierwsze dni golfiści rywalizują na trzech różnych polach. W czwartek Meronk, który tym turniejem debiutuje w zawodowych golfistów, grał na legendarnym Old Course w St. Andrews i poradził sobie bardzo dobrze. Wynik 72 uderzeń, czyli tyle ile wynosi par pola, dawał mu doskonałe 69. miejsce. W piątek przekonał się, jak trudno gra się na Carnoustie. W sobotę sprawdzi się na Kingsbarns.

Piątkowa runda od początku nie układała się po myśli Polaka. Zaczęło się od dwóch bogeyów na dwóch pierwszych dołkach, dobra wiadomość przyszła z szóstego dołka, gdzie było birdie, ale później znów było ciężko. Meronk dołożył na dwunastu kolejnych dołkach trzy bogeye i dwa podwójne bogeye. Skończył z wynikiem 80 uderzeń, czyli o osiem więcej niż wynosi par pola. Efekt? W klasyfikacji generalnej spadł na odległe 157. miejsce.

Warto jednak zaznaczyć, że warunki w piątek były trudne. Wiatr i przeszywający ziąb gry nie ułatwiały, a pole w Carnoustie swoje dołożyło. Dość powiedzieć, że w czołowej piętnastce turnieju próżno szukać zawodników, którzy w drugiej rundzie rywalizowali na tym polu, a tylko nieliczni osiągnęli wyniki porównywalne z tymi, które uzyskali dzień wcześniej. A dla pocieszenia pięć uderzeń za Meronkiem jest Lee Westwood, czyli ósmy zawodnik w historii pod względem liczy zwycięstw w European Tour.

Tak odległe miejsce w klasyfikacji graczy zawodowych nie daje powodów, by myśleć o grze w rundzie finałowej. Ale szkocki turniej jest wyjątkowy, bo ma formułę Pro-Am, gdzie obok klasyfikacji zawodowców prowadzona jest klasyfikacja zespołów, w których obok profesjonalisty gra też amator. I to jest szansa dla Meronka, bo do rundy finałowej oprócz 60 najlepszych zawodowców awansuje 20 najlepszych drużyn.

Polak gra w parze z urodzonym w Szwecji brytyjskim milionerem Johanem Eliaschem i po dwóch dniach w rywalizacji drużynowej są na doskonałym trzecim miejscu.

W sobotę Polak gra na polu Kingsbarns. Zaczyna o godz. 10:44 czasu polskiego. Zmagania golfistów w Szkocji pokaże Canal+ Sport2 od godz. 13:45.

Najpiękniejsze cheerleaderki ligi NFL pozują do kalendarza [DUŻE ZDJĘCIA]