Golf. Adrian Meronk zawodowcem. Zadebiutuje w European Tour!

Adrian Meronk przechodzi na zawodowstwo. W tej roli zadebiutuje w czwartek w turnieju Alfred Dunhill Links Championship na legendarnym polu w St. Andrews w ramach cyklu European Tour. Nigdy wcześniej golfista z Polski nie grał w turnieju tej rangi.

23-letni Meronk przed przejściem na zawodowstwo był na ósmym miejscu w rankingu amatorów. We wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Świata poprowadził reprezentację Polski do najlepszego w historii ósmego miejsca, a sam w klasyfikacji indywidualnej zajął trzecie miejsce. W czerwcu doszedł do półfinału British Amateur, jednego z najbardziej prestiżowych turniejów dla amatorów. Przez ostatnie cztery lata był studentem uczelni East Tennessee State University i liderem jej golfowej drużyny.

Meronk planował przejść na zawodowstwo jeszcze w tym roku. Miał to uczynić dopiero za miesiąc podczas startu w European Tour Qualifying School, gdzie golfiści walczą o prawo do gry w tym cyklu. Polak dostał jednak od organizatorów prestiżowego turnieju Alfred Dunhill Links Championship dziką kartą i swoją decyzję przyspieszył. Patrząc na to, gdzie będzie miał miejsce jego zawodowy debiut, jest to absolutnie zrozumiałe.

Turniej rozgrywany jest w kolebce golfa na legendarnym polu w St. Andrews w Szkocji. Zawody należą do cyklu European Tour, czyli drugiej najlepszej ligi golfowej świata po amerykańskiej PGA Tour. Rywalizacja jest na niesamowicie wysokim poziomie, zwycięzcy turniejów tego cyklu szybko stają się milionerami, a sukces daje ogromne szanse na długą międzynarodową karierę.

-Nie spodziewałem się, że jeszcze w tym roku zaliczę debiut w European Tour. Organizatorzy zwrócili uwagę na mój dobry wynik podczas drużynowych mistrzostw świata amatorów. Turniej w St. Andrews traktuję jako początek prawdziwej przygody z zawodowym golfem, tym bardziej że po raz pierwszy wystartuję jako pro. Zamykam za sobą ważny etap, ale wielokrotnie podkreślałem, że jestem gotowy na zawodowstwo. Chcę zagrać najlepiej, jak potrafię - powiedział Meronk.

Przejście na zawodowstwo w golfie oznacza, że od teraz Meronk będzie mógł otrzymywać nagrody pieniężne w turniejach oraz podpisywać kontrakty sponsoringowe. Swoje pierwsze golfowe pieniądze będzie mógł zarobić już w ten weekend. Warunek? Musi przejść tzw. cut w turnieju Alfred Dunhill Links Championship, czyli być w górnej połówce tabeli wyników po trzech 18-dołkowych rundach - szanse na to ma około 60 najlepszych graczy.

W puli nagród szkockiego turnieju jest aż pięć milionów dolarów, zwycięzcy przypadnie z tego 800 tysięcy, a ostatni wynagradzany może liczyć na kilka tys. dol. Lista startowa jest napakowana gwiazdami. W turnieju zagrają m.in. zwycięzca tegorocznego Masters Danny Willett, numer cztery w European Tour Hiszpan Rafa Cabrera Bello, belgijska gwiazda Thomas Pieters czy były lider światowego rankingu Niemiec Martin Kaymer - wszyscy jeszcze do niedzieli rywalizowali w Ryder Cup, czyli słynnym golfowym meczu Europa kontra USA.

Transmisje z Alfred Dunhill Links Championship w Canal+ Sport.

Dyskwalifikacja za seks z kibicką? Najdziwniejsze kary w sporcie [HISTORIE]

źródło: Okazje.info