Deutsche Bank Polish Masters 2016 przechodzi do historii

1226 uczestników dziewięciu turniejów eliminacyjnych, pięć miesięcy rywalizacji, setki godzin gry, tysiące uderzeń, następnie 87 uczestników rundy finałowej śledzonych przez 8 telewizyjnych kamer, aż w końcu. 18 triumfatorów z zaproszeniem do wyjazdu na Majorkę.

"To była najlepsza edycja z tych dotychczas rozgrywanych pod naszą egidą. Ponad tysiąc uczestników całej serii oraz fakt, że wciąż kolejni chcą do tego grona dołączać jest bardzo motywujący. Od 12 lat wspieramy rozwój golfa w Polsce i dziś mogę powiedzieć, iż jesteśmy dumni, że dotarliśmy do takiego etapu" - powiedziała dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Deutsche Bank Polska S.A Sabina Salamon.

Niedzielny wielki finał, który rozgrywany był na polu First Warsaw Golf, zgromadził blisko 600 osób - kibiców i gości VIP. Najważniejsi byli jednak ci, którzy od rana zmagali się z pięknym, ale jednak niezwykle trudnym polem w Rajszewie. Kilkugodzinna runda transmitowana na żywo na kanale TVP Sport wyłoniła laureatów pięciu kategorii handicapowych, którzy z rąk wiceprezesa Zarządu Deutsche Bank Polska Leszka Niemyckiego oraz Yasuyuki Oyamy - prezesa zarządu polskiej filii Mitsubishi Motors odebrali wyjątkowe nagrody.

Do zwycięzców trafiły nie tylko puchary i nagrody rzeczowe, ale również zaproszenie do udziału w turnieju zagranicznym Deutsche Bank Polish Masters, który odbędzie się w dniach 19-24 marca 2017 r. na Majorce. Uczestnicy tego wyjazdu zakwaterowani będą w pięciogwiazdkowym Castillo Son Vida, a zagraja na trzech doskonałych polach - Son Vida, Son Quint, Son Muntaner.

Jednym ze szczęśliwców, który takie zaproszenie otrzymał był Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski, który zajął trzecie miejsce w kategorii 25,1-36 HCP podkreślił, że "wielokrotnie zwyciężałem w lekkoatletycznych zawodach najwyższej rangi, ale nigdy. tak wspaniałej nagrody nie dostałem".

Niezwykle zadowolony był także Wojciech Adamczyk - niegdyś narciarz, zdobywca brązowego medalu akademickich mistrzostw Polski, dziś triumfator kategorii 15,1-20. "To miła niespodzianka, ale i zasłużona nagroda za tyle dni rywalizacji. Liczyłem rzeczywiście na podium, jednak zwycięstwo smakuje najlepiej. Wiele razy, jako narciarz czy piłkarz wygrywałem, ale od dwóch lat golf to numer jeden - inne dyscypliny poszły w odstawkę" - opowiadał, chwaląc dalej świetną organizację finałowego turnieju.

Wśród gości Deutsche Bank Polish Masters Grand Final był sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński.

"Na świecie golf to niezwykle popularna dyscyplina, która wróciła do rodziny olimpijskiej. W wydaniu amatorskim to sport dla każdego, zapewniający nie tylko emocje, ale i kontakt z naturą. Fakt, że do udziału w serii Polish Masters było w tym roku więcej chętnych niż miejsc niech będzie motywatorem do organizacji kolejnych turniejów i pretekstem do powstawania nowych pól w Polsce" - podkreślił.

Kolejne zmagania dla Mastersów już za rok - wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska Leszek Niemycki zapowiedział kolejną edycję!