Golf. Finał Deutsche Bank Polish Masters tuż tuż

Co raz bliżej do wielkiego finału Deutsche Bank Polish Masters! Po całym sezonie zmagań i rywalizacji nadchodzi ten najbardziej wyczekiwany turniej. Już w piątek 23 września ponad 150 graczy przystąpi do walki na dwóch podwarszawskich polach - First Warsaw Golf i Sobienie Królewskie Golf & Country Club. W niedzielę 25 września, transmitowana na żywo w TVP Sport finałowa runda, wyłoni nie tylko medalistów, ale również tych szczęśliwców, którzy dostaną prawo startu w zagranicznym finale serii - w marcu na Majorce.

Ze względu na wielką popularność, jaką cieszy się seria Deutsche Bank Polish Masters, pierwszy raz w historii finał rozegrany zostanie na dwóch obiektach równocześnie - w piątek około stu osób z niższych kategorii handicapowych zagra w Rajszewie, a natomiast golfiści z wyższym hcp oraz zaproszeni gracze VIP w Sobieniach. W drugiej rundzie nastąpi zmiana pól, a do niedzielnego finału w Rajszewie zostanie dopuszczonych najlepszych 88 najlepszych zawodników.

Obecność na finale Deutsche Bank Polish Masters zapowiedzieli oczywiście ambasadorzy serii - Mariusz Czerkawski oraz Tomasz Iwan, a także Rafał Bryndal, który do tego grona dołączył w tym sezonie. Wśród golfistów, którzy triumfem w turniejach eliminacyjnych wywalczyli prawo startu w wielkim finale znaleźli się m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, a także snowboardzista Michał Ligocki. Jak przyznał były młociarz, udział w "Mastersach" jest dla niego wielkim wyzwaniem.

"Startując na lekkoatletycznych zawodach najwyższej rangi wiedziałem, co dokładnie robić, co będzie się działo i koncentrowałem się jedynie na rzutach, natomiast tak duży turniej golfowy jest dla mnie nowością" - mówił.

Dodał, że w ramach przygotowań analizuje dokładnie mapy pól.

"Liczę, że pierwszego dnia Sobienie będą dla mnie łaskawe. Mam ambitny cel, aby wreszcie zacząć i skończyć rundę tą samą piłką i nie utopić tuzina w hazardach wodnych" - opowiadał.

Topografię obu pól zna natomiast doskonale Michał Ligocki. Snowboardzista właśnie w Sobieniach rozegrał rundę życia (80 uderzeń brutto), a jako ambasador pola First Warsaw Golf tam najczęściej trenuje.

"Nie ma co ukrywać - podium Mastersów będzie satysfakcjonujące, ale interesuje mnie głównie wygrana w mojej grupie handicapowej. W tym sezonie starałem się dobrze przygotować do finału, a gdy grafik pracy wskazywał, że może nie starczyć czasu na golfa to. wstawałem bladym świtem i w Rajszewie byłem już o piątej rano" - powiedział specjalista konkurencji halfpipe.

W tym roku w ramach cyklu odbyło się aż 9 turniejów eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce. Seria wystartowała 7 maja w Kalinowych Polach GC koło Świebodzina. Zwycięzcy 5 grup handicapowych w każdym z turniejów dostali prawo startu w finale ogólnopolskim. Najlepszych 18 finalistów, poza pucharami wygra zaproszenie do udziału w turnieju zagranicznym Deutsche Bank Polish Masters. Ten odbędzie się w dniach 19-24 marca 2017 r. na Majorce. Gracze zakwaterowani zostaną w pięciogwiazdkowym hotelu Castillo Son Vida, a rywalizować będą na trzech doskonałych polach (Son Vida, Son Quint, Son Muntaner).