Golf. Olimpijska rywalizacja Mastersów na Toya GCC

Podczas gdy w Rio de Janeiro najlepsze golfistki świata walczyły o olimpijskie złoto, we Wrocławiu ponad setka krajowych zawodników rywalizowała o awans do wielkiego finału Deutsche Bank Polish Masters. Atmosfera igrzysk tak bardzo udzieliła się Mastersom, że jedno z miejsc na podium turnieju w Toya Golf & Country Club zajął. mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski.

Droga do pierwszego miejsca w kategorii handicapowej 25,1-36 nie była jednak dla utytułowanego młociarza prosta.

"Ledwo żyję po tej rundzie, wprost nie widzę na oczy. Pole okazało się bardzo wymagające, wąskie, z licznymi hazardami wodnymi. Choć miałem dobre putty, to trudno mi było dogadać się z driverem" - relacjonował.

Zdobywca olimpijskiego złota w Sydney (2000), który regularnie w golfa zaczął grać w tym sezonie, marzył by oddać kartę z dwucyfrowym wynikiem. Na szczęście sto uderzeń brutto, z których nie był zadowolony, oznaczało. wynik 64 w klasyfikacji strokeplay netto, a zatem pewną wygraną w tej kategorii hcp.

O rundzie życia z pewnością mógł mówić Kazimierz Zadroży, który świetnym rezultatem 62 triumfował w kategorii 10,1-15 hcp, a odebrał także nagrodę za konkurs Golf24 Travel Nearest to the Pin. W pozostałych kategoriach zwyciężyli: Artur Zaborowski, Mirosław Glapiak i Grzegorz Lewicki.

Ostatnimi zawodami przed wielkim finałem Mastersów będzie turniej w Kraków Valley Golf & Country Club - odbędzie się 28 sierpnia (zapisy trwają). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast 23-25 września w First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie G&CC. Finałowa runda w Rajszewie transmitowana będzie w TVP Sport. 18 jej triumfatorów (medaliści każdej kategorii hcp) dostanie zaproszenie na wyjazd zagraniczny.