Golf. Adrian Meronk po raz drugi z rzędu w Palmer Cup

Najlepszy polski goflista amator po raz drugi z rzędu otrzymał nominację do gry w prestiżowym Palmer Cup, czyli amatorskim odpowiedniku słynnego Pucharu Rydera. Coroczne starcie Europy ze Stanami Zjednoczonymi tym razem odbędzie się w czerwcu na polu golfowym Formby GC w Anglii.

- Po raz drugi z rzędu będę reprezentował Polskę w Palmer Cup. Rok temu nie udało nam się pokonać USA, ale mam nadzieję, że tym razem ekipa ze Starego Kontynentu będzie miała więcej szczęścia. Dla mnie będzie to idealne zwieńczenie sezonu przed letnimi startami w Europie. W ostatniej edycji udowodniłem, że potrafię udanie rywalizować z najlepszymi amatorami na świecie. Teraz mam apetyt na więcej, czyli sukces całej drużyny - powiedział Meronk.

Palmer Cup nazwę wziął od nazwiska legendy golfa Arnolda Palmera, od blisko dwóch dekad jest kulminacją akademickiego sezonu i szansą do sprawdzenia się na tle najlepszych rówieśników. Dotychczas pojedynków było 19, na razie gracze z USA wygrali 10-krotnie, Europejczycy 8-krotnie, raz był remis.

23-letni Meronk zadebiutował w tej prestiżowej rywalizacji w ubiegłym roku, jako pierwszy Polak w historii. W tym sezonie powtórzył swój wyczyn. W Palmer Cup 2015 triumfowali Amerykanie, którzy pokonali reprezentację Europy 18:12. Wrocławianin był jednak najlepszy w swojej drużynie. Nie przegrał żadnego meczu i zdobył 3,5 punktu na 4 możliwe.

Obie drużyny składają się z dziewięciu najlepszych golfistów młodego pokolenia. Zawodnicy, którzy w rankingu Palmer Cup uplasowali się w pierwszej szóstce, automatycznie otrzymali nominację do gry. Meronk został sklasyfikowany na 4. pozycji, więc o udział w turnieju mógł być spokojny.

Na co dzień Meronk gra w barwach Uczelni East Tennessee State University i utrzymuje doskonałą formę. W zakończonym w niedzielę Wolfpack Intercollegiate zajął drugie miejsce i był najlepszym graczem swojej drużyny. Meronk jest jednym z trzech zawodników reprezentacji Europy, którzy rok temu zagrali w Palmer Cup. Ponadto, jest szóstym zawodnikiem w historii uczelni East Tennessee State, który weźmie udział w tej rywalizacji.

Najtrudniejsze golfowe pole na świecie? Na tym dołku tonie 100 tysięcy piłek rocznie [ZDJĘCIA]

Copyright © Agora SA