Golf. W maju startuje cykl Deutsche Bank Polish Masters

Blisko tysiąc osób chętnych do rywalizacji w turniejach eliminacyjnych. Krajowy finał pod ostrzałem telewizyjnych kamer, a dla najlepszych czterodniowy zagraniczny turniej. W maju rusza Deutsche Bank Polish Masters - najpopularniejszy w polskim golfie cykl dla pasjonatów tej zielonej gry.

W tegorocznej edycji rozegranych zostanie dziewięć turniejów eliminacyjnych, odbywających się na najlepszych polach golfowych w kraju. Cykl wystartuje 7 maja w wielkopolskim obiekcie Kalinowe Pola Golf Club, a krajowy etap rozrywek zakończą trzydniowe zmagania na dwóch podwarszawskich polach golfowych. Ponownie ambasadorami (ale i uczestnikami) ligi zostali ex-hokeista ligi NHL Mariusz Czerkawski oraz były piłkarz reprezentacji Tomasz Iwan.

- Deutsche Bank Polish Masters jest marką samą w sobie. To jeden z ważniejszych i lepszych polskich turniejów amatorskich, którego finał transmitowany jest w telewizji. Choć obowiązki związane z pracą w PZPN nie pozwalają mi na regularny golfowy trening, to nie odmawiam sobie przyjemności udziału w tych zawodach. Jestem przekonany, że w nadchodzącym sezonie będą padały kolejne rekordy liczby zgłoszeń - mówił Iwan.

W związku z rosnącą liczbą chętnych firma Golf24, która jest organizatorem rozgrywek, zdecydowała się zmienić formułę finału krajowego. Aby jeszcze więcej "mastersów" mogło we wrześniu rywalizować o medale, turniej będzie rozgrywany równocześnie na dwóch podwarszawskich 18-dołkowych polach mistrzowskich - First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie Golf & Country Club. W ten sposób możliwość startu otrzyma 200 osób, a najlepszych 88 zawodników zostanie dopuszczonych do transmitowanej przez TVP Sport finałowej rundy, której gospodarzem będzie First Warsaw Golf - zlokalizowane w podwarszawskim Rajszewie najstarsze i jedyne parkowe pole w kraju.

18 triumfatorów różnych kategorii zaawansowania wywalczy zaproszenie na wyjazd zagraniczny. W zeszłym sezonie najlepsi wyjechali rywalizować do portugalskiego 5-gwiazdkowego kompleksu Pehna Longa Resort. Lokalizacja tegorocznego turnieju zagranicznego pozostaje dla uczestników niespodzianką. Jednak aby o nią walczyć najpierw należy wziąć udział w turnieju eliminacyjnym i zapewnić sobie awans do finału w Warszawie. W każdej z eliminacji szansę taką otrzyma w sumie 15 osób - po 3 laureatów każdej z pięciu kategorii handicapowej.

Kiedy 12 lat temu Deutsche Bank zdecydował się wspierać golfowe rozgrywki, wielu patrzyło na ten ruch, jak na fanaberię finansowej korporacji. Nie przewidywali, że miłośników tej olimpijskiej dyscypliny przybywać będzie w lawinowym tempie. Gracze zainspirowani magią golfa swoją pasją zarażają kolejne osoby, a otwarta dla amatorów formuła Deutsche Bank Polish Masters sprawia, że kolejny rok z rzędu cykl notuje rekordy zgłoszeń.

- Wspierając rozwój polskiego golfa wpisujemy się w globalną strategię Grupy Deutsche Bank, która sponsoruje znane turnieje w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Mamy nadzieję, że popularność tej zdrowej aktywności będzie w naszym kraju rosła. Miło nam, że formuła turniejowa, którą wypracowaliśmy we współpracy z firmą Golf24, cieszy się takim zainteresowaniem graczy - wspominał wiceprezes banku Leszek Niemycki.

Zapisy i więcej informacji na Polishmasters.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.