Deutsche Bank Polish Masters rozstrzygnięte. Zwycięzcy polecą do Portugalii

125 graczy, trzy emocjonujące rundy finałowe w zmiennej pogodzie i 18 najlepszych golfistów z kwalifikacją na turniej wyjazdowy w ośrodku Penha Longa w Portugalii - największy cykl turniejów dla amatorów, Deutsche Bank Polish Masters, zakończony.

Na finał wybrano pole wyjątkowe - uważany za jeden z najpiękniejszych obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej First Warsaw Golf & CC w Rajszewie nieopodal Warszawy. A do tego otoczka przypominała to, co dzieje się na turniejach, w których grają zawodowcy - był piknik promujący golfa, kibice i transmisja na żywo w telewizji.

Podczas niedzielnej rundy finałowej nie brakowało emocji. Zawodnikom przez większość dnia towarzyszyły intensywne opady deszczu, a rywalizacja we wszystkich kategoriach handicapowych trwała do ostatniego dołka. A było o co grać, bo nagrodą główną był udział w turnieju wyjazdowym, który odbędzie się w luksusowym ośrodku Penha Longa w Portugalii. Przywileju na początku przyszłego roku dostąpi 18 najlepszych graczy, po trzech z każdej kategorii handicapowej.

W najważniejszej kategorii (HCP 0-10), czyli wśród tych, którzy poziomem swojej gry ocierają się czasem o wyniki osiągane przez zawodowców, triumfował Marcin Dudziński (+7). Z kolei Michał Michałowski (-2) okazał się najlepszy w kategorii HCP 15-20. - Udało mi się skutecznie zaatakować ostatniego dnia i wskoczyłem na najwyższy stopień podium. Ten turniej ponownie obudził we mnie wielką pasję do golfa. Szczególnie cieszy mnie, że sukces osiągnąłem na polu, na którym zaczynałem swoją przygodę z tym sportem. Jest to dla mnie zatem fajny, sentymentalny powrót - powiedział Michał Michałowski.

Podczas turnieju rywalizowała także grupa VIP, w której zagrali znani wszystkim pasjonaci i promotorzy golfa oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło ambasadorów turnieju Mariusza Czerkawskiego i Tomasza Iwana, ale w tabeli wyników bezkonkurencyjny okazał się Zdzisław Frańczak (-7). - Przyznam, że jestem bardzo zmęczony po trzech dniach rywalizacji. Finał stanowił spore wyzwanie, a sam turniej to znakomita promocja golfa w Polsce. Mam nadzieję, że takich turniejów będzie w naszym kraju coraz więcej - przyznał Frańczak.

Z turnieju i całej otoczki zadowolony był Nimrod Tavi, prezydent First Warsaw Golf, czyli gospodarz finałowego grania. - Spora liczba golfistów miała okazję rywalizować pod okiem kilkuset kibiców i kamer ogólnopolskiej telewizji. Takie dni jak dzisiejszy można śmiało uznać za sukces polskiego golfa - powiedział.

Wyniki:

HCP 0-10:

Marcin Dudziński (+7)

Ryszard Sobie siak (+11)

Marek Sowa (+12)

HCP 10-15:

Michał Kołubiec (+8)

Jacek Orzech (+11)

Marek Tian (+13)

HCP 15-20:

Michał Michałowski (-2)

Wiesław Borawski (+2)

Dariusz Olearczuk (+6)

HCP 20-25:

Marek Rakocy (-10)

Mirosław Klejment (-7)

Heronim Rutkowski (+1)

HCP 25+:

Karol Konieczny (-5)

Dariusz Libera (-4)

Joanna Łukaszewicz (+7)

VIP:

Zdzisław Frańczak (-7)

Grzegorz Czelej (+1)

Carrey William (+2)

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.