Golf. Ostatnia szansa na awans do finału DB Polish Masters

Największy cykl dla golfistów-amatorów w Polsce wkracza w decydującą fazę. Uczestników rywalizacji czeka już tylko jeden turniej eliminacyjny do krajowego finału na First Warsaw G&CC w Rajszewie pod Warszawą. Ostatnia szansa na awans będzie miała miejsce 23 sierpnia (niedziela) na obiekcie Kraków Valley.

Cykl Deutsche Bank Polish Masters skupia najbardziej prestiżowe kluby golfowe oraz całe środowisko tego sportu w Polsce. Do tej pory rozegrano pięć turniejów eliminacyjnych. Szósta, a zarazem ostatnia odsłona rywalizacji przed wielkim finałem, odbędzie się w okolicach Krakowa na polu Kraków Valley.

Kraków Valley G&CC to pierwsze w południowej Polsce, 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej. Zostało zaprojektowane przez jednego z najbardziej znanych architektów golfowych - Amerykanina Ronalda Freama. Punktem odniesienia były zatem najwyższe standardy panujące w USA. O wyborze lokalizacji zadecydowały walory krajobrazowe Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a w szczególności sąsiadujących terenów Jurajskich Parków Krajobrazowych. Pole jest bardzo wymagające, o czym świadczą najbardziej charakterystyczne elementy: zróżnicowanie topograficzne, szerokie pofałdowane fairwaye oraz głębokie bunkry.

Zawodnicy, którzy wywalczą czołowe lokaty w ostatnim turnieju eliminacyjnym, uzyskają bezpośredni awans do finału, który odbędzie się w dn. 18-20 września na polu First Warsaw G&CC w Rajszewie nieopodal Warszawy. Zainteresowanie rywalizacją na Kraków Valley przerosło najśmielsze oczekiwania. Nadkomplet zawodników sprawił, że lista startowa została już zamknięta.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.