Golf. Media zagrały w PZU Press Golf Cup

Triumfatorem drugiej edycji PZU Press Golf Cup, który w sobotę został rozegrany na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club, został Jerzy Wiącek z serwisu Fore Golf. Ci, którzy zbyt wiele wspólnego do tej pory nie mieli, przeszli przyspieszony kurs.

Druga edycja PZU Press Golf Cup była pod każdym względem lepsza od poprzedniej: począwszy od liczby uczestników, przez wyniki, aż po nagrody. Atrakcje czekały nie tylko na tych, co w golfa grają już od lat, ale też na stawiających pierwsze kroki w tej pięknej grze.

Gdy początkujący uczyli się podstaw zamachu i poruszania po polu, a także wzięli udział w warsztatach "jak pisać o golfie", na 18-dołkowym polu w Sobieniach Królewskich bardziej oswojeni z kijami zagrali solidną rundę. Grę utrudniał upał i silny wiatr, co miało wpływ na celność uderzeń. Najlepiej z 31 startujących kobiet i mężczyzn spisał się Jerzy Wiącek z serwisu Fore Golf, który zdobył aż 51 punktów w klasyfikacji stableford netto, a zawdzięcza to dobrej grze i... wysokiemu handicapowi, bo choć w golfa gra od kilku lat, to w turniejach jeszcze nie startował. Drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem, zajęła dziennikarka "Newsweek Polska" Renata Kim - 38 pkt, a trzeci był Artur Czarnecki (Grupa Marketingowa Infinico) - 37 pkt.

Żeby zachęcić golfistów do rywalizacji i dodać grze nieco pikanterii, organizatorzy za trafienia za pierwszym razem do dziewiątego dołka nagradzali kabrioletem marki Audi A3. Poprzeczkę ustawili jednak wysoko - trzeba było trafić do dołka z ponad 170 metrów, a do tego nad wodą. Zadanie okazało się nie do wykonania. Najbliżej flagi piłkę umieścił Jerzy Czaplejewicz - wydawca magazynu "Golf & Life", dzięki czemu zgarnął nagrodę w konkursie closest to the pin, czyli taką małą nagrodę pocieszenia.

Świetna atmosfera i liczne grono początkujących golfistów zwiastuje, że kolejna edycja może być jeszcze lepsza.