Golf. First Warsaw G&CC gotowe na Deutsche Bank Polish Masters

Rywalizacja w Deutsche Bank Polish Masters nabiera rozpędu. Drugi turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w wyjątkowym miejscu. Uczestnicy cyklu zmierzą się ze sobą w najbliższą niedzielę (7 czerwca) na najstarszym polu golfowym w Polsce - First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie pod Warszawą.

Cykl siedmiu turniejów dla golfistów-amatorów został zainaugurowany w ubiegły weekend na polu Toya G&CC we Wrocławiu. Najlepsi zawodnicy w pięciu grupach handicapowych wywalczyli kwalifikację do wielkiego finału, który odbędzie się w dn. 18-20 września 2015. Pierwszy golfowy obiekt w naszym kraju, First Warsaw G&CC będzie gościł Deutsche Bank Polish Masters zarówno podczas finałowej rozgrywki, jak i w trakcie drugiego turnieju eliminacyjnego.

Pole golfowe jest położone w Rajszewie, oddalonym 25 km od Warszawy. Przez wielu uznawane jest za jedno najbardziej wymagających w Europie. Pierwsze 11 dołków ma charakter typowo parkowy, z szerokimi fairwayami. Siedem pozostałych cechuje się z kolei wąskimi fairwayami, otoczonymi lasem. Tym samym, do uzyskania dobrego wyniku nie wystarczą tylko umiejętności, ale kluczowy jest dobór odpowiedniej strategii gry. Ostatni dołek jest położony na wyspie, co stanowi dla zawodników sporą atrakcję, ale jednocześnie jest wielkim wyzwaniem sportowym.

Po turnieju w Rajszewie rywalizacja w ramach Deutsche Bank Polish Masters przeniesie się do Zielonej Góry na Kalinowe Pola. Cykl zrzesza całe środowisko golfa w Polsce, a stawką jest zaproszenie na turniej wyjazdowy, który odbędzie się w prestiżowym ośrodku Penha Longa w Portugalii w pierwszej połowie 2016 r. W inauguracji rozgrywek wzięło udział niemal 100 golfistów z całego kraju.