Golf. Pierwsze eliminacje w ramach Deutsche Bank Polish Masters

Najbardziej prestiżowe kluby golfowe w Polsce, największe emocje zrzeszające całe środowisko golfa oraz organizacja na najwyższym światowym poziomie. Już w najbliższą niedzielę 31 maja rozpocznie się Deutsche Bank Polish Masters 2015. Rywalizacja będzie się toczyć przez cały sezon golfowy, a zakończy ją wielki finał w podwarszawskim Rajszewie, który odbędzie się w dn. 18-20 września. Pierwszy turniej zostanie rozegrany na polu golfowym Toya G&CC we Wrocławiu.

Deutsche Bank Polish Masters to amatorski cykl siedmiu turniejów golfowych, które będą rozgrywane od maja do września 2015 roku. Pierwsza odsłona rywalizacji odbędzie się już w niedzielę 31 maja na polu golfowym Toya Golf & Country Club we Wrocławiu. Do turnieju zgłosiło się ponad 100 graczy z klubów golfowych w całej Polsce.

Uczestnicy pierwszego turnieju zostaną podzieleni na pięć grup handicapowych, w zależności od poziomu, jaki prezentują. Zwycięzcy poszczególnych grup zakwalifikują się na finał krajowy, który odbędzie się w dn. 18-20 września na polu First Warsaw Golf Club w podwarszawskim Rajszewie. Wówczas aż 18 najlepszych graczy otrzyma zaproszenie na turniej wyjazdowy, zaplanowany w pierwszej połowie 2016 r. w portugalskim ośrodku Penha Longa.

Poszczególne turnieje będą stanowić bardzo duże wyzwanie dla golfistów amatorów, ponieważ zostaną rozegrane w systemie stroke play netto. Wymaga on od zawodników skupienia na każdym dołku oraz najwyższej koncentracji przez cały czas trwania rywalizacji. O emocje możemy być zatem spokojni - powiedział ambasador turnieju oraz znany pasjonat golfa Mariusz Czerkawski.

Po eliminacjach we Wrocławiu, rywalizacja przeniesie się na pole golfowe First Warsaw GC (7 czerwca). Kolejne turnieje, podczas których będzie można wywalczyć awans do ogólnopolskiego finału, odbędą się w ośrodkach: Kalinowe Pola (13 czerwca), Rosa Private GC (1 sierpnia), Sierra GC (15 sierpnia), Krakow Valley (23 sierpnia).