Golf. Julia Korus zwyciężczynią IX edycji turnieju Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Julia Korus z Tyskiego Klubu Golfowego zajęła pierwsze miejsce w IX edycji turnieju Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup. Na polu Sand Valley G&CC w Pasłęku pokonała ponad 100 rywalek.

Drugie miejsce zajęła Dorota Zalewska, a trzecia była Maria Żrodowska.

O zwycięstwo walczyły panie z Polski, ale też z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Belgii, Finlandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. W sumie 102 panie oddały ponad 21 650 uderzeń kijem golfowym.

- Turniej Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup pierwszy raz odbył się w 2007 roku. Obecnie jest to największy i najbardziej prestiżowy kobiecy turniej golfowy w tym regionie Europy - chwali się Joanna Łodygowska, szef działu komunikacji z firmy Dr Irena Eris.

Podczas IX edycji turnieju panie walczyły o specjalnie na tę okazję zaprojektowane puchary fimy Yes. Fundatorem nagród była także włoska modowa marka golfowa Chervo, która rokrocznie ubiera wszystkie uczestniczki turnieju w eleganckie polo. Nagrodę główną dla zwyciężczyni ufundował Deutsche Bank.

Od 2014 r. partnerem turnieju jest również doskonała szwajcarska manufaktura zegarkowa TAG Heuer. Dzięki szampanowi Perrier-Jouet, w konkursie rozgrywanym zaraz po turnieju, uczestniczki miały możliwość zawalczenia o wyjątkową nagrodę - 9-litrową butelkę szampana.