Golf. Citi Handlowy X PZG Masters od piątku na Lisiej Polanie

Ostatni z 12 turniejów cyklu Citi Handlowy Mistrzostw Polski 2014 odbędzie się w dniach 3-5 października, na Polu Golfowym Lisia Polana. Turniej kategorii SUPER, jest także podsumowaniem tegorocznych turniejów rankingowych.

W zawodach może wziąć udział 99 zawodników. Wśród tych, którzy już widnieją na liście, są medaliści rozegranych w sezonie czempionatów Polski - seniorów, juniorów, kategorii wiekowej 19-34 i mid-amatorów. Na startowym tee staną także uczestnicy i reprezentanci kraju w European Senior Men's Team Championship by BMW.

W 2013 roku indywidualnie zwyciężyli ci, którzy i w trwającym sezonie stawali na najwyższym stopniu podium rywalizacji krajowej. W gronie golfistek najlepszą była Dominika Gradecka (Toya Golf & CC Wrocław) - tegoroczna mistrzyni Polski juniorek oraz medalistka Citi Handlowy MP Match Play. W klasyfikacji panów triumfował Jan Szmidt (Toya Golf & CC Wrocław). Zawodnik jest tegorocznym mistrzem Polski 19-34 i formatu match play, a także drużynowo brązowym medalistą czempionatu klubowego.

Po zakończeniu rozgrywek Citi Handlowy X PZG Masters, ostatecznie rozstrzygnie się, który klub zostanie zwycięzcą Klubowego Pucharu Polski, a także kto wywalczy Puchar Polski w klasyfikacjach indywidualnych. Wręczenie trofeów nastąpi w niedzielę 5. października.

Pole Golfowe Lisia Polana zlokalizowane jest 45 minut jazdy samochodem z centrum Warszawy, w urokliwej dolinie Wkry. Położone jest w bezpośredniej bliskości Kampinoskiego Parku Narodowego, Twierdzy Modlin i portu lotniczego w Modlinie.