Golf. 13-latek kontra zawodowcy w Deutsche Bank Polish Masters

Nie mam co się obawiać. Nie nastawiam się na zwycięstwo, bo wiem, że to nie możliwe. Chcę się uczyć, chciałby zagrać z kimś dobry - mówi 13-letnia nadzieja polskiego golfa Alejandro Pedryc Ganko. Od czwartku do soboty dzięki tzw. dzikiej karcie wystąpi w Deutsche Bank Polish Masters, finale zawodowej ligi golfa Pro Golf Tour.

W tym roku wygrał już Faldo Series Poland Championship w kategorii do lat 16, triumfował w mistrzostwach Polski juniorów, gdzie także ograł starszych od siebie graczy. - Mam bardzo udany sezon, ale to jeszcze nie koniec. Przede mną jeszcze starty w USA i Anglii - mówi.

A wcześniej turniej Deutsche Bank Polish Masters, do którego został zaproszony i będzie miał okazję rywalizować z zawodowcami z europejskiej trzeciej ligi. Pole w Sobieniach Królewskich dobrze zna, bo trenuje tu na co dzień, ale do rywalizacji podchodzi ze spokojem.

- Nie mam czego się obawiać. Nie nastawiam się na zwycięstwo, bo wiem, że to nie możliwe. Chcę się uczyć, chciałby zagrać z kimś dobrym - mówi Pedryc Ganko.

Uważa, że większego znaczenia nie będzie miało to, że jego rywale będą wyżsi i silniejsi. - Mogę mieć trochę problem z dystansem, ale mam bardzo dobrą krótką grę i potrafię się dzięki temu ratować - stwierdził.

Jego słowa potwierdza Jacek Person, trener w Sobieniach Królewskich. - W golfie siła mięśni nie ma aż takiego znaczenia, liczy się technika, a Alejandro ma bardzo dobrą technikę. Wiele razy udanie rywalizował ze starszymi i silniejszymi - mówi.

Deutsche Bank Polish Masters 2014 odbędzie się w dniach 24-28 września w Sobieniach Królewskich pod Warszawą. W turnieju zagra czołówka cyklu Pro Golf Tour, a także Polacy, którzy otrzymali dzikie karty. Łączna pula nagród w turnieju wynosi 170 tys. zł, a zawodowcy grać będą od czwartku do soboty. Finałową rundę pokaże TVP Sport.