Golf. Czesko-rodzinne podium Citi Handlowy X Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet

Po trzech dniach rywalizacji (12-14 września), na polu Mazury G&CC, medale czempionatu amatorek trafiły w ręce sióstr, Czeszek - Marie, Františki i Johany Luoáeková (Golf Klub Týn nad Vltavou). W turnieju uczestniczyło 48 golfistek, wśród których były Polki, Czeszki i Słowaczki.

Najstarsza z sióstr, prowadząca od pierwszej rundy Marie Luoáeková, do końca nie oddała pozycji liderki i z wynikiem 215 uderzeń zapewniła sobie zdecydowane zwycięstwo. Dwie kolejne golfistki, które są jeszcze juniorkami, były słabsze kolejno o 10 i 13 uderzeń.

Srebrna medalistka Františka, która dziś zagrała najlepszą rundę spośród uczestniczek zawodów, na ostatniej prostej wyprzedziła siostrę i zakończyła z sumą 225 uderzeń. Brązowa medalistka Johana, po dwóch dniach równej gry na 75 uderzeń, dziś potrzebowała ich 78. Suma 228 pozwoliła jej uplasować się na trzeciej pozycji.

Z grona startujących Polek najlepiej spisała się Katarzyna Selwent. Zawodniczka reprezentująca klub Toya G&CC Wrocław ostatecznie sklasyfikowana została tuż za podium (231).

Mistrzostwa rozgrywane były na polu Mazury Golf & Country Club (par 72), położonym w sercu Warmii i Mazur, niedaleko Olsztyna.

Był to 11 z 12 turniejów z cyklu mistrzostw Polski, które rozgrywane są w tegorocznym sezonie. Ostatni turniej - Citi Handlowy PZG Masters, odbędzie się w dniach 3-5 października, na polu Lisia Polana, w okolicy Warszawy.

Citi Handlowy X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet (12-14.09.2014, Mazury G&CC) - wyniki końcowe

1. Marie Luoáeková (Golf Klub Týn nad Vltavou)

2. Františka Luoáeková (Golf Klub Týn nad Vltavou)

3. Johana Luoáeková (Golf Klub Týn nad Vltavou)