Deutsche Bank Polish Masters. Polacy z dzikimi kartami

Maksymilian Sałuda, Jan Szmidt czy 12-letni Aleksandro Pedryc Ganko - oni znaleźli się w grupie polskich golfistów, która otrzymała dzikie karty na Deutsche Bank Polish Masters. Turniej, który odbędzie się na polu golfowym w Sobieniach Królewskich pod Warszawą, będzie finałem europejskiej ligi zawodowej Pro Golf Tour.

Za niecały miesiąc na polu golfowym w Sobieniach Królewskich pod Warszawą odbędzie się najważniejszy turniej tego sezonu w Polsce - Deutsche Bank Polish Masters 2014. Trzydniowa rywalizacja najlepszych golfistów w Europie według rankingu Pro Golf Tour będzie jednocześnie europejskim finałem całego cyklu. Pełna lista startowa zostanie ogłoszona dopiero w połowie września, ale organizatorzy już poinformowali o zasadach przyznawania tzw. dzikich kart.

Stawkę 72 czołowych golfistów tegorocznej klasyfikacji PGT uzupełni ośmiu zawodników, wśród których nie zabraknie czołowych reprezentantów Polski. Organizatorzy oficjalnie zadecydowali o przyznaniu m.in. dwóch miejsc dla najlepszego zawodowca i amatora, biorących udział w zeszłorocznej edycji turnieju, którymi byli odpowiednio Maksymilian Sałuda i Jan Szmidt jr.

- Cieszę się, że mogę oficjalnie potwierdzić swój udział w tegorocznym finale europejskiej ligi golfa - Pro Golf Tour. Od kilku tygodni przygotowuję się solidnie do tej imprezy i mam nadzieję, że nie zawiodę polskich kibiców. Postaram się dostarczyć im jeszcze więcej radości niż przed rokiem, kiedy to jako najlepszy z Polaków zająłem 12. miejsce - powiedział czołowy polski zawodowy golfista Maksymilian Sałuda.

Kolejne dzikie karty zostały rozdysponowane przez Polski Związek Golfa, który uhonorował w ten sposób trójkę najlepszych juniorów wyłonionych w ramach odbywających się w ostatni weekend mistrzostw Polski. Dzięki dobrym wynikom tam uzyskanym w Deutsche Bank Polish Masters 2014 wystąpią: Oskar Zaborowski, Jakub Dymecki i Szymon Olszewski. O udział w turnieju nie musi się również martwić świeżo upieczony mistrz Polski juniorów - rewelacyjny 12-latek Alejandro Pedryc Ganko, który wcześniej otrzymał kwalifikację z ramienia gospodarzy - klubu Sobienie Królewskie G&CC. Druga z nich przypadnie jego klubowemu koledze Kamilowi Tatarczukowi. Ostatnie wolne miejsce zajmie reprezentant PGA Polska (organizacji zrzeszającej zawodowych golfistów), którego wyłoni ranking Order of Merit.

Deutsche Bank Polish Masters 2014 odbędzie się 24-28 września, a w puli nagród dla zwycięzców znajdzie się 170 tys. złotych. Oprócz rywalizacji sportowej kibice będą mogli skorzystać z wielu atrakcji towarzyszących, których celem będzie popularyzacja golfa - dyscypliny, która po 110 latach wraca do programu letnich igrzysk olimpijskich.

Bezpośrednią relację z finałowej rundy turnieju przeprowadzi kanał sportowy telewizji publicznej - TVP Sport.