Golf. Odliczanie do Sobienie PGA Polska Championship trwa

Już 31 sierpnia rozpocznie się najważniejsze wydarzenie dla polskich zawodowców - turniej Sobienie PGA Polska Championship, finałowe zawody serii LOTOS PGA Polska Tour. Wyłonią one zwycięzcę rankingu Order of Merit 2014

Zawody rozpoczną się turniejem Pro-Am, któremu towarzyszy piknik dla zaproszonych gości. Dorośli, którzy przybędą na pole, będą mogli wziąć udział w akademii golfa Uczymy grać w golfa, a dzieci w akademii Koziołka Matołka, dlatego tym bardziej zapraszamy na pole w Sobieniach najmłodszych.

Zaproszone osoby będą mogły także skorzystać z jazd próbnych samochodami marki Mercedes, panie z warsztatów makijażu z kosmetykami Dr Irena Eris ProVoke, wyśmienitego cateringu oferowanego przez Sobienie Królewskie G&CC oraz z degustacji alkoholu.

W trakcie turnieju odbędzie się konkurs Charity Nearest to The Pin, podczas którego zbierane będą pieniądze na jedną z charytatywnych fundacji.

Nietuzinkowym wydarzeniem będzie także Pro Junior Challenge, podczas którego najlepsi juniorzy klubu będą grać z czołowymi zawodowcami na dołkach akademii.

Na zakończenie dnia przygotowaliśmy finał mistrzostw Polski Longest Drive, który odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

W poniedziałek rozpocznie się turniej główny w klasyfikacjach stroke play brutto dla zawodowców i amatorów oraz stroke play netto w kategoriach handicapowych 0-18,4 oraz 18,5-30 dla amatorów. Po dwóch dniach nastąpi cut. W rundzie finałowej, w środę, wystąpią najlepsi zawodnicy turnieju, a po jego zakończeniu poznamy mistrza Sobienie PGA Polska Championship i triumfatora rankingu Order of Merit 2014.

W zeszłym roku w turnieju wygrał Maksymilian Sałuda, który w tym roku prezentuje bardzo dobrą formę. W zawodach wezmą jednak udział także czołowi zawodnicy PGA Polska, więc zapowiada się zacięta rywalizacja.