Młode talenty na starcie Faldo Series Poland Championship 2014

Już 14 sierpnia na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie pod Wrocławiem rozpocznie się polska edycja turnieju w ramach najbardziej prestiżowego światowego cyklu rozgrywek dla młodych golfistów - Faldo Series Poland Championship 2014. Podczas czterodniowej rywalizacji zaprezentują się perspektywiczni zawodnicy z całej Europy, w tym także reprezentanci Polski: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.

Golfistki i golfiści będą walczyć o zwycięstwo w jednej z pięciu kategorii, co zagwarantuje udział w ogólnoświatowym finale, który zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślają organizatorzy, historia pokazuje, że turnieje z cyklu Faldo Series dla wielu dzisiejszych liderów światowych rankingów okazały się trampoliną do wielkiego świata golfa.

Liczymy na bardzo dużą konkurencję wśród graczy, ale oczywiście trudno jednoznacznie wskazać faworytów. Dla polskich zawodników możliwość rywalizacji z międzynarodową czołówką jest ważna w kontekście dalszego rozwoju. Stąd też zależało nam na powrocie cyklu Faldo Series do polskiego kalendarza golfowego - powiedział dyrektor sportowy turnieju Marcin Moś.

Cechą wyróżniającą golfowy cykl Faldo Series jest nie tylko wyjątkowa atmosfera, ale również rozbudowany program imprezy, wykraczający poza czysto sportową rywalizację. W Brzeźnie najmłodsi uczestnicy będą mieli możliwość udziału w warsztatach golfowych z byłym osobistym trenerem pomysłodawcy rozgrywek - sir Nicka Faldo. Ponadto pierwszego dnia imprezy (14 sierpnia - czwartek) obecność zapowiedzieli wszyscy ambasadorzy turnieju: piłkarz Jerzy Dudek, żeglarz Mateusz Kusznierewicz i Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru. Cała trójka słynie z golfowego zacięcia i aktywnie popularyzuje golfa w Polsce.

Turniej Faldo Series Poland Championship 2014 odbędzie się 14-17 sierpnia na polu Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców golfa i nie tylko!

Faldo Golf Series

To cykl międzynarodowych turniejów skierowanych do najbardziej utalentowanych młodych golfistów. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca turniejów Masters - sir Nick Faldo.

Główną ideą Faldo Golf Series jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. W ramach cyklu co roku jest rozgrywanych 38 turniejów w 28 różnych krajach na całym świecie, w których udział mogą wziąć zarówno dziewczyny, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat.