Golf w centrum Warszawy? To możliwe!

22 lipca parkowe otoczenie Stacji Mercedes zamieniło się w istny raj golfowy. Były pokazy gry profesjonalistów i kursy dla początkujących oraz mnóstwo świetnej zabawy. Jak się gra w golfa, pokazali też snowboardziści Mateusz i Michał Ligoccy.

- Golf to piękny sport, w którym bardzo ważne są umiejętności techniczne, ale także zmysł taktycznego myślenia. Do tego ta fascynująca golfowa etykieta - tak sportem zachwycał się Michał Ligocki, który razem z bratem Mateuszem dał pokaz gry w golfa. Do snowboardzistów podczas pokazowego pojedynku dołączył były piłkarz Tomasz Iwan, który minimalnie, ale jednak, pokonał chłopaków w golfowym starciu. A wszystko działo się w centrum Warszawy.

Piękna pogoda, niesamowite towarzystwo oraz zacięte golfowe rozgrywki dostarczyły uczestnikom Dnia Golfa w Stacji Mercedes nie lada sportowych emocji. Celem wydarzenia była promocja tego sportu oraz zainteresowanie nim osób otwartych na różne aktywności fizyczne. Na wszystkich uczestników Dnia Golfa w Stacji Mercedes czekała Strefa Golf First Steps, w ramach której przygotowane zostały stanowiska do praktykowania specjalistycznych uderzeń, oraz Driving Range - czyli miejsce do trenowania długich strzałów, gdzie goście Stacji mieli okazję nauczyć się swingu i podstaw golfa. Na miejscu instruktorzy, w tym również trener PGA Polska, zapewnili swoją pomoc oraz służyli cenną radą.

Na terenie Stacji powstały tory golfowe dla osób już grających - Strefa Golf in Park. Rozegrany na niej został turniej Golf Skills Challenge. Choć rozgrywka była bardzo wyrównana, udało

się wyłonić zwycięzcę, na którego czekała piękna, stylowa torba na kije od Benrossa. Jednak najlepszą nagrodą dla wszystkich była niesamowita zabawa oraz sportowe emocje, które tego dnia towarzyszyły zarówno pasjonatom, jak i amatorom golfa, którzy odwiedzili tego dnia Stację Mercedes.

Partnerem wydarzenia było Centrum Golf.